Drony ukryte w ptakach. Źródło: Pixabay
Drony ukryte w ptakach. Źródło: Pixabay

Sztuka tworzenia dronów wyniesiona na kolejny poziom. Projekt daje nowe możliwości

Redakcja Redakcja Innowacje Obserwuj temat Obserwuj notkę 15
Naukowcy zaprezentowali nowy projekt drona, który ukryty jest w ciele martwego wypchanego ptaka. Technologia może ułatwić podglądanie przyrody, a także może umożliwić szpiegowanie ludzi w celach wojskowych.

Dron w ciele ptaka 

Naukowcy zaprezentowali na Forum SciTech 2023 Amerykańskiego Instytutu Aeronautyki i Astronautyki badanie, które przedstawia połączenie martwego ptaka z dronem.

Mostafa Hassanalian z New Mexico Tech w USA twierdzi, że nowe odkrycie pozwoli zamiast używania sztucznych materiałów wykorzystać martwe ptaki do produkcji dronów. 

Jak informują naukowcy, takie drony mogłyby być wykorzystywane do potajemnego szpiegowania dzikich zwierząt oraz umożliwić szpiegowanie ludzi w celach wojskowych.

Odbyły się pierwsze testy 

Aktualnie zostały przeprowadzone dwa testy dronów. Jeden z dronów wyglądał jak prawdziwy bażant. Badacze wykorzystali w próbach trójwymiarowe symulatory trzepotania i aerodynamiki, aby przetestować właściwości aerodynamiczne trzepotania przeprojektowanych modeli.

"Umożliwiło to wdrożenie mechanizmów trzepotania i przetestowanie aerodynamiki drona z trzepoczącymi skrzydłami” – napisali naukowcy w badaniu.

Naukowcy odkryli jednak, że stworzone w ten sposób modele nie były najskuteczniejszymi lotnikami.

Mówią, że choć trudno jest stworzyć takiego drona, to "jest on bardzo praktyczny do celów badawczych i może utrzymać przyrodę w nienaruszonym stanie”.

MP

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj15 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie