Andrzej Rozenek i Ryszard Czarnecki. Źródło: YouTube/Radio ZET
Andrzej Rozenek i Ryszard Czarnecki. Źródło: YouTube/Radio ZET

Awantura w studiu Radia ZET. Pojawiły się nawet groźby

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 94
Do ostrej wymiany zdań doszło miedzy europosłem PiS Ryszardem Czarneckim a Andrzejem Rozenkiem z Polskiej Partii Socjalistycznej. Polityk PiS nazwał posła PPS "bajkopisarzem", na co ten przypomniał mu o jego nieprawidłowościach w rozliczeniach służbowych podróży.

Do spięcia między politykami doszło w programie "6. Dzień Tygodnia" w Radiu ZET. 

Dyskusja na temat systemu praworządności 

Politycy w studiu Radia ZET dyskutowali na temat systemu praworządności w Polsce. Andrzej Rozenek stwierdził, że ten system jest w Polsce "rozwalony". – To jest tak, jakbyście chcieli powiedzieć, że weszliśmy do Unii, ale nie respektujemy wszystkich zasad. Czy tak samo postąpicie w przypadku Paktu Północnoatlantyckiego? Załóżmy, że jakieś państwo wpadnie na genialny pomysł, że jesteśmy jego członkiem, szanujemy ten Pakt, ale artykuł 5. nie obowiązuje, bo nam się nie podoba – powiedział politykowi PiS. 

Czarnecki odpowiadając przypomniał, że artykuł 5. "chciał oblać wasz kolega z Czech Andrej Babisz". Radio ZET przypomina, że Babisz w debacie przed drugą turą wyborów prezydenckich powiedział, że nie wysłałby czeskich żołnierzy na pomoc w przypadku ataku na Polskę lub państwa bałtyckie. 

Andrzej Rozenek grozi Ryszardowi Czarneckiemu

Później było jeszcze ostrzej. Rozenek stwierdził, że PiS robi sobie żarty z polskiego społeczeństwa. – Ryzykujecie naszą obecnością w Unii Europejskiej, ryzykujecie ogromnymi pieniędzmi, które Polacy tracą – kontynuował. Zdaniem posła PPS "jest to droga do polexitu". – Dostaliście zadanie wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej? Proszę to powiedzieć głośno – grzmiał Rozenek. 

– Bajkopisarz, bajkopisarz, a nie polityk – odpowiedział Czarnecki. 

Rozenek nie wytrzymał i przypomniał Czarneckiemu o jego nieprawidłowościach w rozliczeniach służbowych podróży. – Niech pan zejdzie najpierw na ziemię. Niech pan przestanie obrażać innych, bo ja panu mogę zacząć wypominać różne rajdy fiatem punto po Europie – powiedział.

– Mówimy o bardzo ważnych sprawach dla przyszłości Polski, a pan nam tutaj mydli oczy. Chcecie polexitu, czy nie chcecie? – pytał polityk PPS. 

– Jeżeli w przyszłości będzie pan chciał pisać powieści polityczne... 

– To napiszę o pana rajdach samochodowych – zadrwił Rozenek.

– Świetnie, a ja napiszę o pańskiej wizycie z panem Millerem w Rosji – odpowiedział mu Czarnecki. 

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka