W salami z Lidla wykryto bakterie salmonelli.
W salami z Lidla wykryto bakterie salmonelli.

GIS ostrzega przed zakupami w poniedziałek. Należy unikać mięsa z Lidla

Redakcja Redakcja Handel Obserwuj temat Obserwuj notkę 37
GIS poinformował o wykryciu salmonelli w salami, które można kupić w sieci sklepów Lidl. Produkt jest aktualnie wycofywany z marketów. Jego spożycie może grozić ostrym zatruciem.

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed salami z Lidla

GIS ostrzegł w niedzielę przed spożyciem określonej partii salami pochodzącego z Włoch. W produkcie wykryto bakterie salmonelli. "Spożycie produktu, szczególnie bez obróbki termicznej, wiąże się z potencjalnym ryzykiem zatrucia pokarmowego" – czytamy w komunikacie Głównego Inspektora Sanitarnego. 

W komunikacie dodano również, że konsumenci, którzy kupili wskazaną partię produktu, nie powinni jej spożywać. 

Salame Strolghino z Lidla z salmonellą 

Jak możemy dowiedzieć się z komunikatu, GIS ostrzega przed "Salame Strolghino" o numerze partii 16 oraz o dacie minimalnej trwałości: 01/05/2023, 30/04/2023, 28/04/2023. 

Producentem wędliny jest Salumificio Galli Remo Srl w Włoch. Z kolei dystrybutorem w Polsce: Lidl sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Jankowicach, ul. Poznańska 48, 62-080 Tarnowo Podgórne. 

Lidl wycofuje produkt 

GIS podał, że producent we Włoszech oraz Lidl wdrożyli procedurę wycofania wskazanej partii ze sprzedaży. "Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie" – dodano w komunikacie. 

Ostre objawy zatrucia salmonellą 

Objawy zatrucia salmonellą zazwyczaj występują w przedziale 6-48 godzin od zjedzenia zanieczyszczonych bakterią produktów. Są on szczególnie niebezpieczne dla dzieci oraz osób z obniżoną odpornością. Dla wspomnianych grup zatrucie może grozić nawet śmiercią. 

Najpopularniejsze objawy zatrucia salmonellą to: biegunka, ból brzucha, wymioty, a czasami nawet gorączka. 

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka