David O'Conell, popularny biskup w USA zastrzelony. Fot. Robert Gauthier/Los Angeles Times
David O'Conell, popularny biskup w USA zastrzelony. Fot. Robert Gauthier/Los Angeles Times

Biskup zastrzelony w USA. "Jego śmierć jest podejrzana"

Redakcja Redakcja Kościół Obserwuj temat Obserwuj notkę 20
Biskup pomocniczy archidiecezji Los Angeles David O'Connell został zastrzelony. 69-letni duchowny został znaleziony martwy w Kalifornii. Trwa śledztwo, by odpowiedzieć na pytanie, kto i dlaczego zabił O'Connella.

Śmierć duchownego potwierdziła archidiecezja. Władze wszczęły w tej sprawie śledztwo. Biskupa Davida O'Connella znaleziono martwego w w Hacienda Heights - ok. 25 km od Los Angeles. Do użycia broni doszło w sobotę ok. godziny 13.00 czasu lokalnego wewnątrz domu w bloku 1500 Janlu Avenue w Hacienda Heights w powiecie Los Angeles - wynika z oświadczenia Departamentu Szeryfa Powiatu Los Angeles. 

Szok w USA po zastrzeleniu biskupa 

Miejscowi katolicy zbierają się od soboty w miejscu zbrodni i okolicznych kościołach, by modlić się o pokój duszy zamordowanego duchownego. 


"Bardzo mi smutno poinformować, że nasz ukochany biskup pomocniczy David O'Connell odszedł niespodziewanie. Jest to szok i nie mam słów, aby wyrazić mój smutek" – głosi oświadczenie arcybiskupa Los Angeles José H. Gomeza. 

Nominacja od Franciszka 

O'Connell rozpoczął pracę w diecezji jako ksiądz 45 lat temu - zanim został biskupem. Mianował go na tę funkcję papież Franciszek w 2015 roku.

"Biskup Dave był człowiekiem głębokiej modlitwy, który miał wielką miłość do Naszej Najświętszej Matki. Był budowniczym pokoju z sercem dla biednych i imigrantów. Miał pasję do budowania społeczności, w której świętość i godność każdego ludzkiego życia była honorowana i chroniona" – ocenił arcybiskup Gomez. 

Jak podał m.in. dziennik „USA Today", szeryf Michael Modica powiedział reporterom w sobotę wieczorem, że śmierć O'Connella jest badana jako "podejrzana". Władze nie uważają jednak, że istnieje jakiekolwiek zagrożenie dla społeczeństwa.


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo