Air Force One wyląduje ok. godziny 23 w Warszawie - nieoficjalne doniesienia mediów. Fot. Wikipedia
Air Force One wyląduje ok. godziny 23 w Warszawie - nieoficjalne doniesienia mediów. Fot. Wikipedia

Biden zmienia plany ws. podróży do Polski. Wiemy, kiedy pojawi się na Okęciu

Redakcja Redakcja USA Obserwuj temat Obserwuj notkę 97
Joe Biden jeszcze dziś zjawi się w Warszawie, a nie jutro rano, jak pierwotnie zakładał harmonogram wizyty prezydenta USA w Polsce. Amerykański przywódca ok. godziny 23 będzie w stolicy po wielu godzinach spędzonych w Kijowie.

O godzinie 23 jako tej, w której Joe Biden wyląduje na warszawskim lotnisku, informuje Polsat News. Z doniesień stacji wynika, że na płycie Okęcia amerykańskiego prezydenta powitają ambasador USA w Polsce Mark Brzeziński i szef Biura Polityki Międzynarodowej w KPRP Marcin Przydacz.    

Biden jedzie z Kijowa do Polski

Zdaniem mediów w USA, Joe Biden zakończył już wizytę w Kijowie. Historyczny przyjazd do stolicy Ukrainy trwał ponad pięć godzin.


We wtorek prezydent Stanów Zjednoczonych spotka się z Andrzejem Dudą. Zaplanowano też wygłoszenie przemówienia do Polaków i wolnego świata z okazji pierwszej rocznicy rosyjskiej agresji na Ukrainę. Biden spotka się z liderami Bukaresztańskiej Dziewiątki - przywódcami Polski, Rumunii, Estonii, Litwy, Łotwy, Słowacji, Czech, Węgier i Bułgarii.  

Zobacz: 

Polska pilnie strzeżona

Polska przestrzeń powietrzna jest w tej chwili pilnie strzeżona - niebo obserwują m.in. amerykańskie samoloty zwiadowczo-rozpoznawcze, ostrzegania, podniebne cysterny, brytyjskie i szwedzki samolot. 

 

 


Nad naszym krajem przelatuje najpewniej jeden z czterech wyprodukowanych maszyn "dnia zagłady" - specjalny samolot, zaprojektowany na wypadek wojny jądrowej. Z jego pokładu prezydent USA może podejmować strategiczne decyzje.

W Rzeszowie wylądował ok. godziny 16.30 jeden z rządowych samolotów z oficjelami, oczekującymi na przyjazd Bidena do Polski.  


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka