Gmach siedziby Ministerstwa finansów. fot. gov.pl, CC BY-NC-ND 3.0 PL
Gmach siedziby Ministerstwa finansów. fot. gov.pl, CC BY-NC-ND 3.0 PL

Płacenie podatku już nie takie straszne. Resort finansów udostępnił nową opcję płatności

Redakcja Redakcja Podatki Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
Od poniedziałku wszyscy podatnicy mogą uregulować podatki w zakresie rozliczenia PIT w serwisie e-Urząd Skarbowy, w tym w usłudze Twój e-PIT, za pomocą systemu płatności mobilnej BLIK - przypomina Ministerstwo Finansów.

Ministerstwo Finansów: Podatnicy mogą już płacić za pomocą BLIK

Krajowa Administracja Skarbowa udostępniła od poniedziałku możliwość płatności BLIK za roczne rozliczenie PIT (PIT-28, PIT-36, PIT-37, PIT-38, PIT-39) osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej i przedsiębiorcom.

"Podatnicy mogą już opłacać roczny podatek PIT w serwisie e-Urząd Skarbowy (e-US) i usłudze Twój e-PIT za pomocą systemu płatności BLIK" - zaznaczył resort w komunikacie. Dodano, że wdrożenie rozwiązania było możliwe dzięki współpracy MF z operatorem BLIK i Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Szefowa KAS: Wygodne płatności były potrzebne i oczekiwane przez płatników

"Użytkownicy e-Urzędu Skarbowego potrzebowali szybkich i wygodnych narzędzi do realizacji swoich płatności. Zgłaszali to w ankietach, które wypełniali w naszych badaniach satysfakcji. Dzięki współpracy z operatorem systemu płatności BLIK i BGK możemy spełnić te oczekiwania" – podkreśliła wiceminister finansów, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Anna Chałupa, cytowana na stronie MF.

Możliwość opłacania zobowiązań podatkowych BLIK-iem wprowadziła znowelizowana ustawa o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, która weszła w życie 1 stycznia 2023 r. Poza tym zostały w niej zawarte zapisy rozszerzające krąg podmiotów uprawnionych do zwrotu opłaty paliwowej oraz zwiększające katalog przypadków, w których można o taki zwrot występować; wydłużono również możliwość korzystania ze starego typu kas fiskalnych do końca br. 

SW

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka