Bogdan Klich podczas przemówienia Joe Bidena w Warszawie, fot. Twitter
Bogdan Klich podczas przemówienia Joe Bidena w Warszawie, fot. Twitter

Klich nie podał ręki Kaczyńskiemu. Teraz się tłumaczy

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 174
Politycy opozycji chwalą się w mediach społecznościowych zdjęciami z obecności podczas przemówienia prezydenta USA Joe Bidena w Warszawie. Jednym z nich jest były minister w rządzie PO - Bogdan Klich. Media uchwyciły moment, kiedy Jarosław Kaczyński przechodząc wita się z mijanymi politykami, ale Klich nie podaje mu ręki.

Klich w Arkadach Kubickiego

Klich relacjonował swój pobyt na dziedzińcu Zamku Królewskiego.


Natomiast filmik ze sceną zignorowanego powitania pokazał w mediach społecznościowych szczeciński polityk Dariusz Matecki.

Duda i Tusk - uścisk dłoni

Postawa ta jest w kontraście do sytuacji, gdy prezydent Andrzej Duda wyciągnął dłoń do Donalda Tuska, a ten wstał i ją uścisnął. Wyglądało na to, że ludzie, których skonfliktowała polityczna walka, przynajmniej na moment zapomnieli o animozjach.

Politycy prawicy są oburzeni zachowaniem senatora.

Bogdan Klich skomentował to zdarzenie w rozmowie z NaTemat.pl: Nie zauważyłem. Przewijało się tam tylu ludzi i panował duży harmider – powiedział.

Nitras: Zachował się po amerykańsku. 

Sławomir Nitras (PO) tak skomentował prosty uścisk dłoni Tuska i Dudy: „Kiedy zobaczyłem tę scenę, to uwierzyłem, że w Polsce jest możliwe normalne przekazanie władzy. Również pod presją amerykańską, to może być gwarantem, że w Polsce nie będą się działy dantejskie sceny, jak w Brazylii” - mówił w Radiu Zet.

Zdaniem polityka PO "Kaczyński i Morawiecki, mimo Bidena nie podaliby ręki". Tymczasem okazało się, że to senator Platformy tej ręki nie podał.

ja


Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka