Andrzej Duda i Donald Tusk w Arkadach Kubickiego w Warszawie. Fot. Twitter/Rafał Bochenek
Andrzej Duda i Donald Tusk w Arkadach Kubickiego w Warszawie. Fot. Twitter/Rafał Bochenek

Mina Tuska. Wymowne zdjęcie uścisku dłoni z Dudą

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 229
Donald Tusk w Arkadach Kubickiego w Warszawie pokazał się publicznie po raz pierwszy po chorobie. Na zdjęciu z prezydentem Andrzejem Dudą lider Platformy Obywatelskiej wygląda na wymizerowanego. Wymiana uścisków z głową państwa sprawia wrażenie życzliwej.

Donald Tusk w Arkadach Kubickiego

We wtorek wieczorem w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie przemawiał prezydent USA Joe Biden. Przed nim zabrał głos prezydent RP Andrzej Duda.

Polecamy:

W Arkadach byli obecni także politycy opozycji. Donald Tusk dostał od Amerykanów VIP-owskie zaproszenie. Na Zamku Królewskim pojawił się wraz z czterema innymi przedstawicielami swojej partii: Izabelą Leszczyną, Borysem Budką, Tomaszem Siemoniakiem i Marcinem Bosackim.

Obecność Tuska w Arkadach Kubickiego odnotował aktywista LGBT Bart Staszewski. Ale nie to zdjęcie wzbudziło duże emocje internautów.


Bardzo krótkie spotkanie opozycji z Bidenem

Od wczoraj głośno komentowane jest kilkunasto- lub kilkudziesięciosekundowa wymiana uścisków dłoni między Joe Bidenem a liderami opozycji, nazywana przez jej zwolenników "spotkaniem z Joe Bidenem". Wśród nich był Donald Tusk – który w odróżnieniu od Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego i prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego do okolicznościowego tweeta nie dołączył zdjęcia z amerykańskim przywódcą.

Zdjęcie Andrzeja Dudy z Donaldem Tuskiem

Sieć obiegło za to inne zdjęcie Donalda Tuska. Widać na nim dość wymizerowanego lidera PO, który – najprawdopodobniej w momencie gdy wstaje – wymienia uścisk dłoni z prezydentem Andrzejem Dudą. Tusk na początku lutego zniknął z mediów - ograniczył się do jednego tweeta w Walentynki, w którym zaczepił Jarosława Kaczyńskiego. Jego nieobecność tłumaczono chorobą wywołaną zakażeniem koronawirusem COVID-19.

To zdjęcie wywołała niemało komentarzy w Internecie.

„Ostatnio słowa Tuska przypisali premierowi MM,teraz kolejne kłamstwo i manipulacja, żenująca próba odwrócenia uwagi od wizerunkowej wtopy liderów PO z"prawie"spotkaniami z prez. USA. Swoją drogą, "fajne" zdjęcie Tuska z Prezydentem Duda???? z J. Bidenem chyba nie zdążył zrobić????” - napisał na Twitterze rzecznik prasowy PiS Rafał Bochenek.


„Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z liderem opozycji Donaldem Tuskiem. W spotkaniu wziął też udział sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski” - ironizuje dziennikarz Salon24.pl Marcin Dobski.


Duda i Tusk - na ogół szorstka nieprzyjaźń  

Niezależnie od komentarzy, zwraca uwagę fakt, że Andrzej Duda i Donald Tusk od dłuższego czasu nie szczędzili sobie krytycznych uwag. W listopadzie 2022 roku Prezydent RP nie zaprosił lidera Platformy Obywatelskiej na spotkanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego po tragedii w Przewodowie. Mówił wówczas mediom, że Tusk to człowiek, do którego nie ma zaufania.

Najprawdopodobniej okoliczności spotkania, czyli wizyta Joe Bidena w Polsce i jej geopolityczny kontekst sprawiły, że politycy przynajmniej na moment zapomnieli o wzajemnych urazach.

KW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka