Atak hakerski na stronę do rozliczenia PIT? Resort finansów dementuje

Cyberatak na podatki.gov.pl?
Cyberatak na podatki.gov.pl?
We wtorek portal podatki.gov.pl przestał działać - w czasie, gdy Polacy rozliczają się z PIT-ów. Jak informowało radio RMF FM, przerwa była spowodowana atakiem hakerskim. Ministerstwo Finansów jednak dementuje doniesienia i przekazuje jedynie o występującym "błędzie technicznym".

Hakerzy zaatakowali stronę Ministerstwa Finansów? 

Serwis internetowy radia RMF MF podał we wtorek, iż strona podatki.gov.pl została zablokowana przez cyberprzestępców. Przekazano, że od kilku dni, zwłaszcza na rosyjskich portalach i komunikatorach, widać było zmawianie się hakerów do tego, by uderzyć w polskie strony.

Jak dowiedziało się RMF24 w resorcie, nasze tajemnice podatkowe i nasze zarobki pozostawały niejawne. Przestępcy nie zdobyli tych informacji, a udało im się jedynie zablokować stronę. 

Ministerstwo Finansów dementuje doniesienia medialne

Informacje te zdementowało Ministerstwo Finansów. "Przerwa w działaniu portalu podatki.gov.pl wynikała z błędu technicznego i nie była wynikiem ataku hakerskiego" – poinformował biuro prasowe resortu. Podkreślono, że portal powinien już funkcjonować prawidłowo. 

RMF24 mówi jednak, że stanowisko resortu finansów jest sprzeczne z nieoficjalnymi informacjami pozyskanymi od kierownictwa ministerstwa oraz państwowych służb, zajmujących się cyberbezpieczeństwem.

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie