Starcia neonazistów z policją w Niemczech. Źródło: Twitter/@TerrxrZegge161
Starcia neonazistów z policją w Niemczech. Źródło: Twitter/@TerrxrZegge161

Niemcy: Neonaziści zorganizowali huczny koncert. Doszło do starć z policją

Redakcja Redakcja Niemcy Obserwuj temat Obserwuj notkę 19
W weekend do Neumuenster w północnych Niemczech na prawicowy koncert rockowy w klubie na terenie ogródków działkowych przybyło około 400 osób. Byli wśród nich członkowie "Bractwa Aryjskiego". Gdy policjanci próbowali przerwać koncert, neonaziści zabarykadowali się w budynku i obrzucili policję krzesłami.

Ekstremiści zorganizowali koncert. Wynajęli klub na przyjęcie zaręczynowe 

Policja przybyła na miejsce, obawiając się, że w większości pijani neonaziści będą skandować antykonstytucyjne hasła – pisze portal dziennika "Bild". Według władz na koncercie było około 100 osób - większość doskonale znanych policji.

Wśród ludzi, którzy zjechali z całych Niemiec, byli członkowie ekstremistycznej sieci "Arischen Bruderschaft" (Bractwo Aryjskie), kierowanej przez neonazistę Thorstena Heise - aktywista od lutego 2017 r. do listopada 2018 r. przewodniczył neonazistowskiej partii NPD w Turyngii – podaje "Bild".

Policja potwierdziła mediom, że klub został wynajęty "pod pretekstem przyjęcia zaręczynowego" - nie było mowy w ustaleniach o jakimkolwiek koncercie.

Starcia między neonazistami a policją 

Niemiecki portal relacjonuje, że gdy funkcjonariusze próbowali przerwać koncert doszło do eskalacji: policja została obrzucona krzesłami i gaśnicami, a agresywni neonaziści zabarykadowali się w budynku klubowym. 

Ostatecznie jeden po drugim, agresywni goście poddali się i ostatnie dziesięć osób, znajdujących się w środku, spokojnie opuściło budynek.

Wobec kilku osób prowadzone jest teraz dochodzenie w sprawie poważnego naruszenia spokoju i stawiania oporu wobec funkcjonariuszy.

MP

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj19 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka