Trener polskiej reprezentacji piłki nożnej Fernando Santos. (fot. PAP/EPA)
Trener polskiej reprezentacji piłki nożnej Fernando Santos. (fot. PAP/EPA)

Problemy z obrońcami w kadrze Santosa. Konieczne było awaryjne powołanie

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Ze względu na kontuzję, z jakimi zmagają się Kamil Piątkowski i Jan Bednarek, selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos ma problem w defensywie przed meczami z Czechami i Albanią w eliminacjach do Euro 2024. W związku z tym dodatkowe powołanie do kadry otrzymał Bartosz Salamon z Lecha Poznań.

Eliminacje do Euro 2024

24 marca w Pradze Polska reprezentacja rozpocznie eliminacje do Mistrzostw Europy. W pierwszym meczu biało-czerwoni zmierzą w Pradze się z reprezentacją Czech. Z kolei trzy dni później w Warszawie rozegrają mecz z Albanią. Oprócz tych drużyn rywalami w grupie są również niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia.

Zgrupowanie kadry. Kontuzje wśród obrońców

W poniedziałek w Warszawie rozpoczęło się zgrupowanie kadry. Nie wiadomo, czy Santos będzie miał do dyspozycji wszystkich 25 powołanych zawodników. Z kontuzjami zmagają się Jan Bednarek z Southampton FC oraz Kamil Piątkowski z KAA Gent.

— Jeżeli chodzi o Janka Bednarka, miał podejrzenie złamania żebra. Na szczęście po badaniach okazało się, że to żebro jest całe, choć silnie stłuczone. Janek przyjechał już wczoraj, miał dodatkowe badania w Poznaniu. Dostał zastrzyk w bolące miejsce i teraz zacznie się walka z czasem. Jeżeli ten uraz nie będzie mu doskwierać, to oczywiście będzie do dyspozycji selekcjonera w najbliższych meczach. Jeśli nie w obu, to przynajmniej w drugim - z Albanią. Ale na razie ciężko spekulować — powiedział rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

"Poważniejsza sprawa" w przypadku Piątkowskiego

Rzecznik PZPN i team menedżer kadry narodowej dodał, że w przypadku Piątkowskiego sprawa jest poważniejsza.

— Kamil zszedł z boiska wczoraj z powodu kontuzji. Dzisiaj ma badania w swoim klubie w Belgii, wieczorem otrzymamy informację na temat wyników. W zależności od nich zapadnie decyzja, czy zawodnik w ogóle do nas przyjedzie. Ale to stoi pod dużym znakiem zapytania — zdradził Kwiatkowski. Rzecznik zapowiedział również, że jest możliwe awaryjne powołanie do reprezentacji, wobec wspomnianych kłopotów z kontuzjami.

Bartosz Salamon powołany do kadry

Niedługo po tych doniesieniach na profilu PZPN Łączy nas piłka na Twitterze poinformowano o awaryjnym powołaniu Bartosza Salamona z Lecha Poznań.

— Bartosz Salamon wraca do reprezentacji! — poinformowano krótko.


Lewandowski nie dotarł na zgrupowanie

Jak dotąd na zgrupowanie nie dotarł jeszcze kapitan reprezentacji Robert Lewandowski. W przeszłości niemal tradycyjnie brał udział w pierwszej konferencji prasowej kadry.

— Wczoraj wieczorem Robert grał w El Clasico, obecnie jest w samolocie. Nie było możliwości, żeby dotarł teraz na konferencję prasową — wyjaśnił rzecznik PZPN. Dodał, że jest możliwy udział napastnika Barcelony w rozpoczynającym się o godz. 17 treningu biało-czerwonych.

Mecz Polska-Albania na Stadionie Narodowym

W poniedziałek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał pozytywną decyzję na zorganizowanie na Stadionie Narodowym imprezy masowej. Oznacza to, że mecz Polska-Albania może się tam odbyć 27 marca. W decyzji są jednak zastrzeżenia wynikające z wytycznych zawartych w decyzji Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Spełnione muszą jednak zostać określone warunki.

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport