Wstyd. Czesi zdemolowali obronę Polski

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 89
W pierwszych dwóch akcjach ofensywnych Czesi strzelili Polakom dwie bramki na otwarcie eliminacji do Euro 2024. W pierwszych trzech minutach debiutu Fernando Santosa na ławce trenerskiej Biało-Czerwoni przegrywali już 2:0. Ostatecznie skończyło się na 3:1, choć gdyby nie Wojciech Szczęsny, to wynik dla Czechów mógł być wyższy.

Dwa gongi dla Polaków

Pierwsza, kuriozalna bramka padła po 30 sekundach. Czesi wybili aut, wykorzystali gapiostwo polskiej obrony, a bramkę zdobył Ladislav Krejčí. Polscy piłkarze jeszcze nie zdążyli się otrząsnąć, a gospodarze trafili drugi raz do siatki. Tym razem Wojciecha Szczęsnego w trzeciej minucie pokonał Tomáš Čvančara.

Fatalna gra Polaków i kontuzja Casha

Co gorsze, Czesi nadal atakują, dostrzegając ogromne kłopoty w defensywie Polaków. Fernando Santos od początku wygląda na zdenerwowanego. W 7. minucie urazu doznał Matty Cash, zmuszony do zejścia z boiska. Szykuje się bardzo trudny mecz eliminacyjny dla polskich kadrowiczów - w pierwszej połowie grają oni apatycznie. Jedyną, doskonałą sytuację po dwóch kwadransach do strzelenia kontaktowej bramki miał Sebastian Szymański, ale jego strzał świetnie wybronił Jiri Pavlenka.

Trzeci gol dla Czechów i honorowy dla Polaków

W drugiej połowie Polacy zyskali optyczną przewagę, ale czeska drużyna w okolicach 60. minuty znowu zaczęła ośmieszać naszych defensorów. Znakomita akcja na lewym skrzydle przyniosła bramkę na 3:0 - bezradnego Szczęsnego pokonał Jan Kuchta, dopełniając formalności.

W 87. minucie wstrzeloną piłkę w polu karnym dobił Damian Szymański. Pomocnik AEK Ateny zdobył tym samym honorową bramkę na 1:3. Biało-Czerwoni pod wodzą nowego selekcjonera fatalnie rozpoczęli eliminacje do Euro 2024.

Mecz z wysokości trybun w Pradze oglądali wspólnie premierzy: Mateusz Morawiecki i Petr Fiala.

Składy Czechy-Polska

Czechy: 23-Jiri Pavlenka - 3-Tomas Holes, 4-Jakub Brabec, 8-Ladislav Krejci II - 5-Vladimir Coufal, 21-Alex Kral, 22-Tomas Soucek (kapitan), 15-David Jurasek - 19-Tomas Cvancara, 9-Adam Hlozek, 11-Jan Kuchta.

Polska: 1-Wojciech Szczęsny - 2-Matty Cash, 5-Jan Bednarek, 14-Jakub Kiwior, 16-Michał Karbownik - 19-Przemysław Frankowski, 6-Krystian Bielik, 20-Piotr Zieliński, 8-Karol Linetty, 10-Sebastian Szymański - 9-Robert Lewandowski (kapitan).

Czechy-Polska 3:1