Papieskie kremówki w Pendolino. PKP upamiętnia Jana Pawła II

Redakcja Redakcja Transport Obserwuj temat Obserwuj notkę 46
2 kwietnia, w rocznicę śmierci Jana Pawła II, w pociągach Pendolino wygłoszony zostanie komunikat upamiętniający papieża, a pasażerowie otrzymają ciastka kremówki - informuje "Rynek Kolejowy".

Kremówki dla pasażerów

PKP Intercity przystąpiło do projektu realizowanego przez Fundację Grupy PKP wraz z PKP SA i spółką gastronomiczną Wars. Pasażerowie 2 kwietnia mają otrzymać papieskie kremówki (słodkie ciastko, które wspominał Karol Wojtyła podczas wizyty w rodzinnych Wadowicach), a załogi mają wygłosić przez głośniki komunikat przypominający o rocznicy śmierci „wielkiego Polaka”.

„Rynek Kolejowy” zapewnia, że informacja nie jest primaprilisowym żartem. - Tak, to prawda. W niedzielę, 2 kwietnia, w pociągach pendolino w ramach poczęstunku będą wydawane pasażerom papieskie kremówki - potwierdził rzecznik PKP Intercity Cezary Nowak w rozmowie z warszawską "Wyborczą".


PKP uczci Jana Pawła II

Wyjaśnia, że to ciastko, które najbardziej kojarzy się z wizytami papieża w Polsce i przywołuje ciepłe wspomnienia. - Chcieliśmy w ten sposób upamiętnić postać wielkiego Polaka. Z tej okazji 2 kwietnia na ekranach w pociągach będą również wyświetlane specjalne animacje poświęcone Janowi Pawłowi II m.in. z cytatami z papieża - dodaje Nowak.

2 kwietnia konduktorzy i kierownicy pociągów EIP będą także zobowiązani do przypięcia do klap służbowych marynarek żółto-białej przypinki (to barwy flagi Watykanu). Pracownicy, którzy w klapach noszą znaczek PKP Intercity, również mają go zastąpić papieską flagą. Ma się to stać w odstępstwie od standardów obsługi klienta przewidzianych dla pracowników drużyn konduktorskich.

18. rocznica śmierci Jana Pawła II

Jan Paweł II zmarł 18 lat temu w wigilię niedzieli miłosierdzia Bożego 2 kwietnia 2005 r. o godz. 21.37 w Watykanie. Miał 84 lata. W tym roku w rocznicę śmierci papieża ulicami wielu miast Polski przejdą marsze wdzięczności i odbędą się czuwania modlitewne.

W kilku miastach Polski przejdzie narodowy marsz papieski. Jego organizatorką jest Barbara Konarska z Instytutu Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego. Wspierają go m.in. Akcja Katolicka, Różaniec bez Granic, harcerze, Solidarność, Kluby "Gazety Polskiej" oraz Centrum Życia i Rodziny.

Główne uroczystości odbędą się w Wadowicach, wezmą w nich udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych, w tym marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki i szef PiS Jarosław Kaczyński.

Upamiętnienie rocznicy zwieńczy o godz. 20.00 uroczysta msza w bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

ja

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj46 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka