Nowi ministrowie w rządzie Morawieckiego. Prezydent Duda potwierdza

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 11
Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że powoła Roberta Telusa na funkcję ministra rolnictwa. Janusz Cieszyński z kolei obejmie resort cyfryzacji.

Następca Kowalczyka 

O kryzysowej sytuacji w rolnictwie pisaliśmy w ostatnich dniach. Tranzyt ukraińskiego zboża spowodował straty u polskich rolników - minister rolnictwa Henryk Kowalczyk w połowie ubiegłego roku przekonywał, aby nie sprzedawać zboża, gdyż "w długiej perspektywie na pewno nie będzie ono tanie". Tak się jednak nie stało, bo ceny jeszcze spadły. PiS poświęciło ministra Kowalczyka, by uspokoić nastroje na wsi. Kandydatem numer jeden do objęcia po nim schedy był poseł Robert Telus. 

 

Cieszyński będzie ministrem cyfryzacji

Prezydent Andrzej Duda w radiowej "Trójce" zapowiedział powołanie dziś Telusa na ministra rolnictwa. Janusz Cieszyński obejmie resort cyfryzacji. Przypomnijmy, że obecnie premier Mateusz Morawiecki nadzoruje ministerstwo. - Nie jest to żadne zaskoczenie. Pan premier powiedział, że nabrał do niego zaufania i profesjonalizmu, można mu ten urząd w pełni powierzyć - chwalił przyszłego ministra cyfryzacji Duda. 


Fot. Andrzej Duda, prezydent w "Trójce". 


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka