Zełenski uczcił pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. Wyjątkowy wpis po polsku

Redakcja Redakcja Katastrofa smoleńska Obserwuj temat Obserwuj notkę 53
Wołodymyr Zełenski wspomniał o prezydencie Lechu Kaczyńskim i innych ofiarach katastrofy Tu-154 M sprzed 13 lat. Prezydent Ukrainy postanowił uczcić pamięć tych, którzy zginęli, wpisem w języku polskim.

- Dziś, w 13. rocznicę katastrofy smoleńskiej, łączymy się w smutku z Narodem Polskim i oddajemy hołd pamięci Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego, Jego Małżonki i wszystkich, którzy zginęli w imię służby Ojczyźnie. Wieczna pamięć! - oświadczył Wołodymyr Zełenski w językach ukraińskim i polskim. 

 

Zełenski o Smoleńsku

Wcześniej ukraiński prezydent nawiązał do katastrofy smoleńskiej w czasie wizyty w Warszawie. Tak mówił na dziedzińcu Zamku Królewskiego: - Nasz wspólny wróg będzie ponosił odpowiedzialność za Bykownię, Buczę, za Katyń i Smoleńsk do końca życia, tutaj na ziemi i na wieki.  

 

13. rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu Tu-154M w Smoleńsku zginęło łącznie 96 osób. Wśród nich najważniejsze osoby w państwie - prezydent prof. Lech Kaczyński z małżonką Marią, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, prezes IPN Janusz Kurtyka, szef NBP Sławomir Skrzypek, posłowie, wojskowi, duchowni, osoby zasłużone w najnowszej historii Polski. Delegacja udawała się na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. 

Zdj. Katastrofa smoleńska. Mija 13 lat od największej tragedii dla Polski po 1989 roku. Wołodymyr Zełenski zamieścił wpis.


GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka