(Robert Lewandowski i Karim Benzema. Fot. PAP/EPA)

Lewandowski strzela dla Barcelony. Benzema nie pozostaje dłużny

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
Robert Lewandowski strzelił w sobotę bramkę, a FC Barcelona rozgromiła Betis Sevilla 4:0. Polak jest liderem ligowej klasyfikacji strzelców, ale dość znacząco zbliżył się do niego napastnik Realu Madryt Karim Benzema. Francuz w meczu z Almerią zanotował hat-tricka i zbliżył się do Polaka na odległość dwóch bramek.

Barcelona i Real z pewnymi zwycięstwami

W sobotę FC Barcelona mierzyła się na Camp Nou w meczu 32. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy z Betisem Sevilla. Podopieczni Xaviego bez trudu poradzili sobie z rywalem i rozgromili "Zielono-białych" 4:0. Wynik spotkania już w 14. minucie otworzył Duńczyk Andreas Christensen. Robert Lewandowski trafił do siatki w 36. minucie. Wówczas z prawego skrzydła piłkę w pole karne zagrał Francuz Jules Kounde, a Polak wykończył akcję, mając przed sobą tylko bramkarza rywali. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Raphinha oraz Guido Rodriguez (bramka samobójcza).

Real Madryt pokonał z kolei u siebie Almerię 4:2. Hat-trickiem popisał się Francuz Karim Benzema. Napastnik "Królewskich" trafił do siatki w piątej, 17. i 42. minucie, tego trzeciego gola strzelając z rzutu karnego. Jedną bramkę dołożył Brazylijczyk Rodrygo (47.). Dla gości trafili rodak tego ostatniego Lazaro (45+1.) oraz Argentyńczyk Lucas Robertone (61.).

Walka o króla strzelców

Robert Lewandowski i Karim Benzema odskoczyli reszcie w walce o króla strzelców w lidze hiszpańskiej. Polak zdobył łącznie 19 ligowych bramek, a Karim Benzema wczorajszym hat-trickiem mocno zbliżył się "Lewego". Francuz ma aktualnie na swoim koncie 17 bramek. Ciekawie więc szykuje się końcówka sezonu.

Od początku kariery w hiszpańskiej ekstraklasie Benzema zdobył 236 goli i awansował na czwarte miejsce klasyfikacji wszech czasów, wyprzedzając Meksykanina Hugo Sancheza - 234. Przed nim są tylko Argentyńczyk Lionel Messi - 473, Portugalczyk Cristiano Ronaldo - 311 i Telmo Zarra - 253.

Realowi Madryt będzie również ciężko dogonić "Dumę Katalonii" w tabeli La Liga. Barcelona zgromadziła 79 punktów, a "Królewscy" mają jedenaście oczek mniej. Do końca sezonu pozostało sześć kolejek.