(Witalija Djaczenko niewpuszczona na pokład PLL LOT. Fot. Screen z Twittera)
(Witalija Djaczenko niewpuszczona na pokład PLL LOT. Fot. Screen z Twittera)

PLL LOT zagrały ostro. Rosyjska sportsmenka niewpuszczona na pokład

Redakcja Redakcja Tenis Obserwuj temat Obserwuj notkę 81
Polskie Linie Lotnicze LOT odmówiły rosyjskiej tenisistce Witaliji Djaczenko odprawy ze względu na jej obywatelstwo. Sportsmenka oskarżyła linie o złe traktowanie. LOT postanowił wydać oświadczenie.

Rosjanka utknęła na lotnisku. Obwinia PLL LOT

W poniedziałek rosyjska tenisistka Witalija Djaczenko poskarżyła się w mediach społecznościowych, że nie może polecieć do Warszawy z Kairu, a następnie do Nicei. Zawodniczka miała przy sobie pisma polecające z WTA i ITF, a także list od ojca urodzonego na Ukrainie, pracownika ONZ.

Zawodniczka zajmująca 250. miejsce w rankingu WTA dodała, że nie ma możliwości szybkiego wyjazdu do Nicei ze względu na linie lotnicze, które nie przewożą Rosjan, więc będzie zmuszona opuścić turniej. Tenisistka spędziła 18 godzin na lotnisku w Kairze.


"Zostałam potraktowana jak osoba trzeciej kategorii, wydałam kilka tysięcy euro. Teraz nie mogę dostać się na turniej, ponieważ nie ma odpowiednich linii lotniczych, które przewożą Rosjan, ze względu na ograniczenia wizowe" – żaliła się w mediach społecznościowych.

Djaczenko próbowała skorzystać z samolotu Lufthansy, ale tam również nie sprzedano jej biletu, tłumacząc to koniecznością wjazdu do strefy Schengen tylko przez Hiszpanię, która wydała jej wizę.

Oświadczenie PLL LOT

Do sytuacji rosyjskiej tenisistki, LOT odniósł się w specjalnie przesłanym oświadczeniu. 

"PLL LOT nie mogły zaakceptować na swoim rejsie obywatelki Federacji Rosyjskiej, działając zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego na określonych przejściach granicznych (Dz.U. 2020 poz. 435 z późniejszymi zmianami). W zapisach rozporządzenia zostały wprowadzone ograniczenia na określonych przejściach granicznych, w tym lotniskowych, w stosunku do obywateli Federacji Rosyjskiej podróżujących spoza strefy Schengen" – czytamy.

MP

(Witalija Djaczenko niewpuszczona na pokład PLL LOT. Fot. Screen z Twittera)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport