(Michael Schumacher pozostaje w śpiączce. Fot. Screen z Twittera)
(Michael Schumacher pozostaje w śpiączce. Fot. Screen z Twittera)

Żenująca publikacja niemieckiej gazety. Promowali nieprawdziwy wywiad

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
Niemiecka gazeta "Die Aktuell“ opublikowała wywiad z legendarnym kierowcą Formuły 1 Michaelem Schumacherem. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że Niemiec od lat jest w śpiączce. Odpowiedzi na pytania wygenerowała sztuczna inteligencja. Rodzina sportowca chce pozwać tabloid.

Niemiecka gazeta promuje wywiad z Schumacherem

"Światowa sensacja. Michael Schumacher. Pierwszy wywiad" – taki tytuł nosi "rozmowa" promująca nową okładkę niemieckiej gazety "Die Aktuell”. Na pierwszej stronie tabloidu możemy również przeczytać, że w wywiadzie "poznamy najbardziej skrywaną prawdę i dowiemy się tego, co interesuje każdego kibica od tak dawna". 

Oczywiście wypowiedzi Schumachera znajdują się w publikacji, ale na samym końcu artykułu możemy przeczytać, że na pytania dziennikarzy odpowiedziała sztuczna inteligencja - ChatGPT. Jest to na tyle obrzydliwe, gdyż legendarny kierowca Formuły 1 od 10 lat nie wybudził się ze śpiączki. 


Rodzina chce pozwać tabloid 

Publikacją "Die Aktuell” oburzona jest rodzina Michaela Schumachera. Rzecznik rodziny sportowca poinformował, że zamierza ona pozwać tabloid za wywiad, który tak naprawdę nie został przeprowadzony. 

To nie pierwszy raz, gdy "Die Aktuell” dostanie pozew od rodziny mistrza świata. Corinna Schumacher spotkała się w sądzie z wydawcami tabloidu po tym, jak związek jej córki został przedstawiony w brukowcu jako romans małżonki Michaela.


Stan zdrowia Schumachera nieznany 

Z końcem grudnia 2013 roku Michael Schumacher upadł w trakcie jazdy na nartach, doznając poważnego urazu głowy. Gdyby nie kask wypadek byłby śmiertelny. Lekarze uratowali sportowca, ale ten od 10 lat przebywa w śpiączce. 

Do mediów nie trafią żadne informacje o stanie zdrowia Schumachera. Jego żona Corinna dba, aby pilnie strzeżone tajemnice nie wydostały się poza zacisze domu położonym nad Jeziorem Genewskim. Jak tłumaczyła, w ten sposób wypełnia wolę męża. – Michael zawsze powtarzał "prywatność to prywatność". I dlatego zawsze bardzo ważne było dla mnie, by mógł cieszyć się jak największą prywatnością. Michael zawsze nas chronił, a teraz to my chronimy jego – powiedziała w dokumencie Netfliksa. 

MP


(Michael Schumacher pozostaje w śpiączce. Fot. Screen z Twittera)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura