(Rusza program grantowy "Orlen dla Strażaków". Fot. Flickr.com/MSW)
(Rusza program grantowy "Orlen dla Strażaków". Fot. Flickr.com/MSW)

Orlen wesprze strażaków. Ogromne pieniądze na wyposażenie jednostek

Redakcja Redakcja Charytatywność Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
PKN Orlen ogłosił kolejną edycję programu grantowego "Orlen dla Strażaków". Fundacja Orlen przeznaczy na wsparcie w tegorocznej odsłonie projektu łącznie 3 mln zł. Wnioski o grant można składać online do 24 lipca.

"Orlen dla Strażaków" 

Ogłaszając rozpoczęcie naboru wniosków do najnowszej edycji programu grantowego "Orlen dla Strażaków", PKN Orlen przypomniał, iż właśnie 4 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Strażaka. Koncern zwrócił też uwagę, że wraz ze swą korporacyjną Fundacją Orlen wspiera Ochotniczą Straż Pożarną oraz Państwową Straż Pożarną w zakupie niezbędnego sprzętu już od ponad 20 lat.

Jak podał PKN Orlen, jednostki straży pożarnej w kierowanych do Fundacji Orlen projektach zwracają się m.in. o pomoc w zakupie wozów pożarniczych, dronów, kamer termowizyjnych i radiostacji oraz odzieży ochronnej. "Przez 20 lat działania programu skorzystało z niego 2 tys. jednostek. Na program ten Fundacja Orlen przeznaczyła łącznie ponad 22 mln zł" - wyliczył koncern.


PKN Orlen oznajmił, że w tym roku wnioski w programie "Orlen dla Strażaków" oczekiwane są do 24 lipca. Jak wyjaśniono w informacji, wnioski należy składać za pośrednictwem formularza online dostępnego pod internetowym adresem: https://darowiznyfundacja.orlen.pl/#/login. "Łączna kwota przeznaczona na granty w tegorocznej edycji programu to 3 mln zł" - zaznaczył koncern.


Strażacy potrzebują sprzętu 

Prezeska Fundacji Orlen Katarzyna Różycka podkreśliła, że "dobrze wyposażone jednostki straży pożarnej podnoszą poziom bezpieczeństwa lokalnych społeczności". Jak zauważyła, strażacy prowadzą nie tylko akcje ratunkowe w przypadku pożarów, specjalizują się też m.in. w ratownictwie technicznym, chemiczno-ekologicznym, wodno-nurkowym, wysokościowym czy poszukiwawczo-ratowniczym. "By prowadzić te działania potrzebują specjalistycznego sprzętu" - dodała.

Różycka zaznaczyła również, że strażacy, oprócz tego, że dbają o bezpieczeństwo swoich społeczności, są jednocześnie lokalnymi liderami. "Zajmują się edukacją dzieci i młodzieży, promocją profilaktyki zdrowotnej, organizacją zajęć sportowych czy zachowaniem dziedzictwa narodowego. Dlatego współpraca z nimi jest dla nas tak ważna" – powiedział prezeska Fundacji Orlen, cytowana w komunikacie koncernu.

"To dla nas duże wsparcie"

PKN Orlen przypomniał, że w ostatniej edycji programu "Orlen dla Strażaków" swoje wyposażenie powiększyła m.in. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Brusie (Lubelskie), która działa od 1925 r. - strażakom brakowało sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych nocą, przygotowali projekt i otrzymali grant, dzięki któremu zakupili przenośną najaśnicę oraz generator prądu.

"Grant z programu +Orlen dla Strażaków+ to dla nas duże wsparcie, bez którego nie udałoby się nam kupić tego sprzętu" – stwierdził Szymon Choma, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Brusie.

Jak wyjaśnił PKN Orlen, szczegółowe informacje o zasadach udziału w tegorocznej edycji programu "Orlen dla Strażaków" można znaleźć na stronie internetowej www.fundacja.orlen.pl w zakładce poświęconej programowi.

MP

(Rusza program grantowy "Orlen dla Strażaków". Fot. Flickr.com/MSW)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj2 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo