Akcja PO w sieci. "Schabowy zniknie z naszych domów"

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 180
Politycy PO robią zdjęcia i nagrywają filmiki z tradycyjnym kotletem schabowym na niedzielny obiad. Pod hasztagiem #PiSZaorałWieś partia Donalda Tuska przekonuje, że wkrótce nie zjemy mięsa, bo będzie za drogie albo go w końcu zabraknie.

- #PisZaorałWieś już niedługa klasyczny polski schabowy zniknie z naszych stołów, bo już obecnie zagraniczne świnie stanowią 70% pogłowia trzody chlewnej w Polsce a przez 8 lat rządów PiS zlikwidowana 200 tys. świńskich stad (pisownia oryginalna - przyp. red.) - napisał poseł PO Jakub Rutnicki, dodając zdjęcie z obiadu. 

  


"PiS zaorał wieś" 

Nie tylko on punktuje PiS. - Za chwile karkówka, schab będą produktami luksusowymi, a napis „produkt polski” czystym oszustwem. Liczba stad trzody chlewnej w Polsce spadła 5 krotnie - wskazała Katarzyna Lubnauer. 

Spożycie kotleta schabowego z ziemniakami zaprezentował też Arkadiusz Myrcha. - Wydawało się to niemożliwe! A jednak…Po 7 latach rządów PiS na naszych stołach nie króluje już polski schabowy. PiS wykończył hodowców trzody chlewnej. Z 250 tys. stad zostało niecałe 60 tys. To katastrofa‼️ Dzisiaj Polska jest 5. W UE importerem wieprzowiny! - grzmi polityk PO. 

Posłanka Izabela Leszczyna wytknęła rządowi, że pozwala na wspieranie zagranicznych hodowców - w tym Niemców. - Gdy kilka lat temu człowiek zapraszał Rodzinę na tradycyjny niedzielny obiad, to wiedział, że naraża się na wyższy cholesterol, ale przynajmniej wspiera polską żywność. Przez politykę PiS zamiast polskich hodowców i producentów, wspieramy Duńczyków i Niemców - wyliczała. Parlamentarzystka też pokazała schabowego. 

 


Ten filmik robi furorę 

Dużo emocji na Twitterze wywołała posłanka Małgorzata Chmiel, która mówiła z kotletem nabitym na widelec. - Za rządów PiS na polskich stołach królują niemieckie i duńskie schabowe - punktowała. Niektórzy internauci zwracają uwagę, że bohaterka nagrania czyta przekaz z promptera. 

 


Kampania PO w sieci

PO próbuje przekonać do poparcia rolników, niezadowolonych z powodu zalewu ukraińskiego zboża. Akcja #PiSZaorałWieś jest też wyraźną odpowiedzią partii Donalda Tuska na podnoszoną przez część prawicy kwestię robaków w produktach spożywczych, za co mocno obrywał od Solidarnej Polski m.in. Rafał Trzaskowski. GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj180 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka