(na zdjęciu: Bankomat Euronet. PAP/Rafał Guz)
(na zdjęciu: Bankomat Euronet. PAP/Rafał Guz)

Klienci wielkiego banku muszą być gotowi na zmiany. Inne opłaty to nie wszystko

Redakcja Redakcja Pieniądze Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
Santander Bank powiadomił o planowanych zmianach w swojej ofercie. Zmianie ulegnie m.in. oferta rachunków osobistych w banku Santander, a to oznacza, że podniesione zostaną niektóre opłaty. Nie brakuje jednak też rozwiązań na korzyść klientów Santandera.

Santander wprowadza zmiany

1 lipca w ofercie Santander Banku pojawi się nowe konto – Santander Max. Koszt jego prowadzenia wynosić będzie 15 zł miesięcznie. Klient decydujący się na otwarcie takiego konta otrzyma przy tym szereg bezpłatnych usług, takich jak karta kredytowa, przelewy natychmiastowe czy brak prowizji za przewalutowanie. Ponadto posiadacze nowego konta w Santander będą mogli bezpłatnie wykonywać i otrzymywać przelewy w euro z krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


Koniec flagowego konta Santander Banku

Najważniejsze zmiany dotyczyć będą flagowego konta Santandera o nazwie "Konto Jakie Chcę", które od lipca zmieni nazwę na "Konto Santander". Nadal będzie one mogło być prowadzone bezpłatnie. Warunkiem jest dokonanie płatności kartą lub blikiem na 300 zł. Obecnie klient Santandera musi w ciągu miesiąca otrzymać wpływy w wysokości minimum 500 zł oraz dokonać jednej transakcji kartą.

Santander zwraca uwagę, że jeżeli warunek nie zostanie pełniony, standardowa oplata za prowadzenie konta wyniesie w sumie 15 zł (w tym 6zł za konto i 9 zł za kartę) – to o 1 zł więcej niż ma to miejsce obecnie. 

Dobre zmiany dla klientów Santandera

Dobrą wiadomością dla klientów banku Santander jest obniżenie opłaty pobieranej w związku z wypłatą gotówki z obcego bankomatu. Od lipca wyniesie ona 3 zł (obecnie 5 zł - red.). Tańsza będzie również opłata abonamentowa za "pakiet bezpłatnych bankomatów". Ta według nowego cennika wyniesie 5 zł (obecnie 7 zł – red.).

Droższe Konto Select w Santander Banku

Santander dokona również zmian w Koncie Select. Opłata za jego prowadzenie wzroście z 30 zł do 45 zł miesięcznie. Aby jej uniknąć, rachunek musi zostać zasilony wpływami na poziomie 10 tys. zł miesięcznie. Ominięcie opłaty możliwe będzie poprzez utrzymanie aktywów w danym miesiącu na poziomie 150 tys. zł.

Bank zamierza dodać również usługę zwrotu za rachunki (moneyback) w wysokości 1 proc. Maksymalny zwrot wynosić będzie mógł maksymalnie 25 zł miesięcznie i 300 zł rocznie. Aby otrzymać zwrot należy opłacić ze swojego konta fakturę za gaz, prąd czy internet. Santander obniży także prowizję za przewalutowanie transakcji w kartach Select od zera.

Grupa Santander gospodarzem ważnego wydarzenia

Od poniedziałku do środy (8-10 maja) w Walencji odbywa się V Międzynarodowe Spotkanie Rektorów Universia. Jego gospodarzem jest Grupa Santander. W wydarzeniu udział weźmie ponad 700 rektorów z czternastu krajów.

To jedno z największych wydarzeń w szkolnictwie wyższym, podczas którego uczestnicy dyskutować będą na tematy takie jak: nauka przez całe życie, promowanie przedsiębiorczości i innowacji czy współpraca między uczelniami z całego świata.

RB

(na zdjęciu: Bankomat Euronet. PAP/Rafał Guz)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj6 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka