Radosław Ostałkiewicz, wójt gminy Jaworze, fot. ostalkiewicz.pl
Radosław Ostałkiewicz, wójt gminy Jaworze, fot. ostalkiewicz.pl

Wójt Jaworza wypadł przez okno na Sardynii. Politycy składają kondolencje

Redakcja Redakcja Samorząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 43
Radosław Ostałkiewicz, wójt gminy Jaworze koło Bielska-Białej, zginął w wyniku nieszczęśliwego wypadku podczas wizyty na Sardynii. Mężczyzna wypadł z okna hotelu, w którym mieszkał razem ze znajomymi. Politycy, samorządowcy i przedstawiciele lokalnej społeczności żegnają i składają kondolencje rodzinie.

Samorządowiec wypadł przez okno

Informację o śmierci wójta Jaworza podały włoskie media. Incydent miał miejsce o 2 w nocy w hotelu Due Colonne w historycznym centrum Cagliari w nocy z poniedziałku na wtorek. Burmistrz składający wizytę z polską delegacją wypadł z okna pokoju na czwartym piętrze. Jak ustaliła policja, mężczyzna siedział na parapecie i stracił równowagę. Policja, cytowana przez media, twierdzi, że doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Politycy składają kondolencje

"Dotarła do mnie tragiczna informacja o przedwczesnej śmierci Radosława Ostałkiewicza, wójta gminy Jaworze. Rodzinie, najbliższym przyjaciołom i mieszkańcom gminy Jaworze składam wyrazy współczucia" - napisał na Facebooku minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

"Smutek jest tak wielki, że trudno mi pisać i w to wszystko uwierzyć" - napisał poseł Przemysław Koperski.


Kondolencje bliskim zmarłego i mieszkańcom gminy Jaworze złożył także wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna. "Razem dzielimy ból i przeżywamy żałobę. To śmierć, która boleśnie dotyka nasz region. Radek był bowiem powszechnie znany ze swojej działalności społecznej, osobą, która ujmowała otwartością, zarażała radością. Wójt Gminy Jaworze był jednak przede wszystkim człowiekiem oddanym swojej pracy, zaangażowanym w rozwój lokalnej, gminnej i regionalnej społeczności, troszczącym się o wspólne dobro" - napisał.

"Straciliśmy szczerego i oddanego przyjaciela, ciepłego, skromnego, skorego do pomocy, której nigdy nikomu nie odmawiał. Na zawsze pozostanie w naszych sercach jako człowiek otwarty, pełen pasji, wspaniały samorządowiec, który swoim entuzjazmem zarażał innych. To wielka strata" - napisał prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski."Wszyscy jesteśmy w wielkim szoku. Dzisiaj dotarła do nas informacja o tragicznej śmierci Wójta Gminy Jaworze, Radosława Ostałkiewicza. Brak nam jakichkolwiek słów..." - napisali na Facebooku przedstawiciele klubu GKS Czarni Jaworze.

Kim był Radosław Ostałkiewicz

Radosław Grzegorz Ostałkiewicz urodził się 8 marca 1979 w Bielsku-Białej. Był doktorem ekonomii i samorządowcem. Od 2014 roku był wójtem podbielskiej gminy Jaworze.

Ostałkiewicz ukończył administrację na Uniwersytecie Opolskim. Po studiach pracował w Szkole Języka Niemieckiego i Centrum Egzaminacyjnym Instytutu Goethego Inter Nationes. W 2014 roku został doktorem ekonomii. Pracę obronił na Politechnice Częstochowskiej.

20 lat temu zawodowo związał się z urzędem w Jaworzu. Pełnił w nim różne funkcje. Zajmował się m.in. pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych. W 2007 odbył staż w Brukseli. Po powrocie został zastępcą wójta Jaworza.

W wyborach w 2014 roku został wybrany na stanowisko wójta już w pierwszej turze. Poparło go 62,8 procent głosujących. Uzyskał reelekcję w kolejnej kadencji. Uzyskał 93,4 procent głosów.

Ostałkiewicz był także prezesem Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminny, który zarządza powiatowym przewoźnikiem Komunikacją Beskidzką.

ja

(Zdjęcie: Radosław Ostałkiewicz, wójt gminy Jaworze, fot. ostalkiewicz.pl)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka