(Fot. Facebook/Open'er Festival)
(Fot. Facebook/Open'er Festival)

Kompromitacja Open'er Festiwal. Wolontariuszom każą dopłacać po 1000 zł

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 21
Open'er Festival to jedno z największych wydarzeń muzycznych w Polsce. Do Gdyni-Kosakowo zjeżdżają najpopularniejsi artyści z całego świata. Jak to przy okazji takich wydarzeń, do pomocy potrzebni są wolontariusze. W tym przypadku poszukuje ich Fundacja ALERT ART, jednak warunki zostania wolontariuszem mogą odstraszyć niejedną osobę.

Open'er Festiwal zaprasza na wolontariat. Ale nie za darmo

Fundacja ALERT ART, która odpowiada za wolontariat przy Openerze wskazuje, że warunkiem udziału w nim jest podpisanie porozumienia oraz wpłata kaucji w wysokości 950 zł. "Warunkiem udziału w wolontariacie organizowanym przez Fundację ALTER ART jest podpisanie porozumienia o Wolontariacie oraz wpłata kaucji w wysokości 950 zł w terminie do 20 czerwca 2023r. Kaucja zostanie zwrócona wolontariuszowi w terminie 7 dni od dnia zakończenia imprezy, pod warunkiem prawidłowego wykonania przydzielonych mu zadań" – czytamy. 

Jak dodano, organizator zapewnia wolontariuszowi jeden ciepły posiłek w ciągu dnia, nieodpłatne miejsce na polu namiotowym oraz możliwość uczestnictwa w festiwalu w czasie wolnym.


"Pijane, bogate dzieciaki traktowały nas jak gó***"

Sprawę w mediach społecznościowych nagłośnił aktywista Jan Śpiewak, który piszę, że "festiwal jest organizowany przez fundację, żeby za dużo podatków nie płacić". 

Aktywista przytoczył również wypowiedź jednej z osób, która brała udział w wolontariacie w latach ubiegłych. "Byłam na tym wolontariacie lata temu. Wtedy też była kaucja - równowartość karnetu. Zgłosiłam się, bo chciałam pracować w kulturze i w mojej głowie miał to być fajny punkt w CV dla 19-latki. Zostałam przydzielona (jak wiele osób) do strefy eko. I wiesz co robiłam? Sprzątałam kubki po piwach w oczoj***** pomarańczowej koszulce. Po każdym koncercie musieliśmy śmigać pod scenę i sprzątać. To samo w strefie gastro. Pijane, bogate dzieciaki traktowały nas jak gó***. Serio, chciało mi się płakać. Ale nie mogłam zrezygnować, bo wtedy nie zwróciliby mi kaucji, którą pożyczyłam na ten czas od starszej siostry. Sprytnie to sobie wymyślili. Minęło jakieś 10 lat, nigdy już na ten festiwal nie wróciłam" – pisała dziewczyna. 

"Opener szuka niewolników, którzy za darmo będą zapierniczać i bierze za to jeszcze tysiaka kaucji xD festiwal jest organizowany przez fundację, żeby za dużo podatków nie płacić. Karnet na festiwal kosztuje 950 zł. Festiwal polskiego folwarcznego kapitalizmu" – napisał Śpiewak na Twitterze. 


Open'er Festival 2023 

Tegoroczny Open'er odbędzie się w dniach 28 czerwca - 1 lipca. Do Gdyni-Kosakowo przyjadą największe gwiazdy muzyczne z całego świata. Na scenie Openera wystąpi m.in. Kendrick Lamar, Lil Nas X, Machine Gun Kelly, OneRepublic, czy Arctic Monkeys. Z kolei polskie gwiazdy festiwalu to: Kuban, Bedoes, Brodka oraz Club2020. 

Karnet 4-dniowy na festiwal kosztuje 949 zł. Można również nabyć bilety weekendowe (piątek, sobota) w cenie 689 zł lub jednodniowe - 449 zł. 

MP

(Fot. Facebook/Open'er Festival)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura