zdjęcie ilustracyjne, CC0.
zdjęcie ilustracyjne, CC0.

250 zł za każdy deszczowy dzień urlopu. Biuro podróży kusi nową ofertą

Redakcja Redakcja Turystyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Już niedługo biura podróży mogą wynieść rywalizację między sobą na kolejny poziom. Wszystko za sprawą nowej oferty biura Itaka, które wprowadza coś, czego jeszcze nie było - ubezpieczenie od deszczu. Jak podaje "Rzeczpospolita", klienci firmy mogą otrzymać rekompensatę w wysokości 250 złotych za każdy dzień wakacji z opadami.

Pierwsze biuro podróży wprowadza ubezpieczenie od deszczu

O sprawie informuje "Rzeczpospolita". Jak czytamy, wprowadzenie ubezpieczenia od deszczu do oferty Itaki to efekt współpracy biura podróży z firmą ubezpieczeniową Climatica Insurance Solutions. Póki co nowa oferta obowiązuje wszystkich klientów Itaki, którzy maja w planach podróże do takich destynacji jak Bułgaria, Egipt, Grecja, Włochy, Portugalia, Turcja i Hiszpania. I tak za każdy dzień wyjazdu, w którym będzie padał deszcz, klienci biura mogą liczyć na rekompensatę w wysokości 250 zł.


Warto jednak pochylić się nad pojęciem "deszczowy dzień", bo może się okazać, że wyegzekwowanie pieniędzy z ubezpieczenia od deszczu nie będzie takie proste. To pojęcie jest definiowane z uwzględnieniem ustalonych kryteriów dotyczących minimalnej ilości opadów w ciągu bądź godziny.

"Kryteria te są mierzone na podstawie danych meteorologicznych dostarczanych przez serwis Accuweather, a koszt ubezpieczenia wynosi od 69 złotych za cały wyjazd" - czytamy w "Rz".


Itaka: Pieniądze z ubezpieczenia od deszczu w ciągu dwóch dni

Itaka zapewnia jednak, że reguły dotyczące ubezpieczenia nie są skomplikowane, a zgłaszanie dni urlopowych z wystąpieniem deszczu nie jest obowiązkiem klientów.

Jeżeli zostaną spełnione warunki, które są potrzebne do wypłaty środków z tytułu ubezpieczenia od deszczu, to ubezpieczyciel nawiąże kontakt z klientem biura w celu ustalenia dogodnej formy wypłaty pieniędzy z polisy. Itaka zapewnia, że wypłata jest zlecana bez zwłoki, a klient ma otrzymać rekompensatę w ciągu dwóch dni roboczych.


SW

zdjęcie ilustracyjne, CC0.

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo