Popek zagra na koncercie w Mrągowie. Fot. Instagram/popek_oficjalnie
Popek zagra na koncercie w Mrągowie. Fot. Instagram/popek_oficjalnie

Popek gwiazdą koncertu na Dzień Dziecka. "Impreza, jakiej nie przeżył nikt"

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
O imprezie charytatywnej z okazji Dnia Dziecka w Mrągowie huczy już cała Polska. Wszystko przez to, że organizatorzy postanowili "zrobić imprezę, jakiej nie przeżył nikt" i zaprosili na to wydarzenie Popka, kontrowersyjnego artystę polskiego rapu, którego piosenki wyróżniają się dużym nagromadzeniem wulgaryzmów.

"Zróbmy więc imprezę, jakiej nie przeżył nikt” – w taki sposób festyn z okazji Dnia Dziecka reklamuje Power Gym w Mrągowie. Chociaż jest to cytat z piosenki "Party" Oddziału Zamkniętego, to nie jej wykonawców usłyszymy jako główną gwiazdę imprezy. Organizatorzy postanowili bowiem zaprosić na nią Popka, znanego głównie z wulgarnych i patologicznych tekstów oraz nie mniej kontrowersyjnego wyglądu i stylu bycia.


Kim jest Popek

Kilka słów o Popku. Naprawdę nazywa się Paweł Mikołajuw. Ma 44 lata. Pochodzi z Legnicy, ale spora część życia spędził na emigracji. Do Polski wrócił w 2016 roku, kiedy prokuratura uchyliła decyzję o aresztowaniu. W przeszłości był bowiem ścigany europejskim nakazem aresztowania za kradzież z włamaniem.

Popek większość ciała ma pokryte tatuażami, w tym gałki oczne. Dokonał również skaryfikacji twarzy (zabieg polegający na nacinaniu skóry), przeciął sobie język oraz wstawił złote zęby.


Jego przygoda z muzyką zaczęła się w 2001 roku. Od początku tworzył w nurcie rap i hip-hop. Jego idolem  jest  raper Tupac Shakur (portret artysty w formie tatuażu widnieje na klatce piersiowej Popka). Największą sławę przyniósł mu założony w 2015 roku zespół Gang Albanii, którego albumy uzyskały status platynowych płyt. Teksty piosenek Gangu Albanii to pełne wulgaryzmów opowieści o "dziw...ch", mocnych używkach, i "królewskim" życiu.

Przykład: „Pi...a nad głową pi pi pi...a nad głową/Kręć d...ą swoją kre kre kręć d...ą swoją
Tańczy z Albanii kowboj napier...y koką/Wszędzie się czuje dobrze ale najlepiej w klubie go go
Stoi na ulicy ku...a z parasolem i ma bardzo niewyraźną znajomą twarz
Pracownik miesiąca w klubie go go w kilku innych klubach odje...y staż”

Mikołajuw w 2008 rozpoczął starty w profesjonalnych zawodach MMA i tym zajmuje się do dziś, "klepiąc" obecnie w Fame MMA, ale bez szału. Wcześniej, gdy jeszcze walczył w KSW, pokonał go i Mariusz Pudzianowski, i Tomasz Oświecimski. Miał nawet zakusy na karierę polityczną, ale nic z tego nie wyszło.


Dzień Dziecka w Mrągowie

Organizatorzy Dnia Dziecka w Mrągowie uznali jednak, że Popek to najbardziej odpowiednia osoba jako gwiazda festynu z okazji Dnia Dziecka.

"Dzień Dziecka w Mrągowie organizowaliśmy kilkukrotnie. Stwierdziliśmy, że po raz kolejny musimy wziąć sprawy w swoje ręce. Tym razem nieco inaczej, imprezę zorganizujemy sobie sami. Czyli mieszkańcy Mrągowa. Kto wie lepiej, jak nie my sami, co jest dobre i odpowiednie dla nas. Zapraszamy wszystkich od poczęcia aż po najstarszych Mrągowian" - reklamują imprezę.

Niektórzy mieszkańcy Mrągowa są tym zbulwersowani. "Artyści dla dzieci powinni być przykładami dla nich. A takie coś to jest uczenie dzieci jak ćpać, chlać itd." - czytamy na facebookowej grupie "Spotted Mrągowo". Ktoś wspomina, że dzieci "szybko dorosły", bo kiedyś na koncercie im dedykowanym śpiewała w Mrągowie Majka Jeżowska.

Koncert Popka na Dzień Dziecka

Są też tacy, którzy bronią organizatorów, skoro jest napisane, że koncert Popka będzie dla "starszych dzieci".

- Kontrowersyjne osoby też mogą robić fajne rzeczy. Impreza jest z okazji Dnia Dziecka, jednak dziećmi są nie tylko 5-latki. Każdy z nas jest dzieckiem. Dla najmłodszych mamy moc atrakcji we wcześniejszych godzinach, a dla młodzieży i starszych około 21 wystąpi Popek. Uspokajam też od razu wszystkich, ze sceny nie usłyszymy wulgaryzmów. Mamy zapis w kontrakcie, że te najbardziej kontrowersyjne utwory nie będą wykonywane - zapewnia Daniel Lewakowski z Power Gym w rozmowie z edziecko.pl.

Jak twierdzi, celem imprezy jest zrzutka na rehabilitację Michała Kaczyńskiego. Mrągowianin walczy o zdrowie po wypadku, w wyniku którego doznał licznych złamań odcinka szyjnego kręgosłupa.

Oprócz koncertu Popka 27 i 28 maja w Centrum Handlowe Fabryka w Mrągowie odbędą się m.in. zlot food trucków, pokaz quadów, zajęcia Zumby czy pokaz iluzjonisty.

ja

(Zdjęcia: Popek zagra na koncercie w Mrągowie. Sprawa budzi kontrowersje. Fot. Instagram/popek_oficjalnie)

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj5 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura