Mateusz Morawiecki - fot. PAP/Adam Warżawa / Zbigniew Ziobro, fot. PAP/Sebastian Borowski
Mateusz Morawiecki - fot. PAP/Adam Warżawa / Zbigniew Ziobro, fot. PAP/Sebastian Borowski

Konflikt Ziobry z Morawieckim. Premier przytoczył przysłowie o krowie

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 51
W najnowszym numerze tygodnika „Do Rzeczy” minister sprawiedliwości i prokurator generalny skrytykował premiera Mateusza Morawieckiego za politykę wobec Unii Europejskiej. Odpowiedź szefa polskiego rządu pod adresem lidera Suwerennej Polski była błyskawiczna: „Nie ma co narzekać i kwękać, trzeba zabrać się do roboty, minister sprawiedliwości ma bardzo dużo do zrobienia”.

Ziobro: Ostrzegałem premiera i kolegów z PiS ws. UE

„Ostrzegałem premiera i kolegów z PiS, że tzw. warunkowość, KPO i pakiet Fit for 55 są elementem niemieckiego projektu budowy państwa europejskiego. Nie było przypadku, że pomysły te zgłosili Niemcy, gdy objęli prezydencję w UE” – mówi minister sprawiedliwości i prezes partii Suwerenna Polska Zbigniew Ziobro w rozmowie z Karolem Gacem na łamach „Do Rzeczy”.

„Uzależniają one Polskę od szantażu Brukseli, pozwalają wpływać na sytuację w kraju i praktycznie decydować, kto ma u nas rządzić. Przecież niemiecka przewodnicząca KE już rok temu wyraziła życzenie, aby Donald Tusk był premierem, gdy następnym razem spotkają się w Warszawie” – przekonuje Zbigniew Ziobro.


"Polska będzie stopniowo tracić suwerenność"

Suwerenna Polska współtworzy rządzącą Polską Zjednoczoną Prawicę. Wypowiedzi lidera koalicyjnej formacji błyskawicznie trafiły na jej twitterowy profil.

„W uchwale z grudnia 2020 r. przestrzegaliśmy, że w efekcie zgody premiera na unijny mechanizm warunkowości i KPO, Polska będzie stopniowo tracić suwerenność. O to, a nie o jakieś osobiste ambicje, toczymy spory w rządzie”.


Równocześnie minister Ziobro podkreśla: „Mądra polityka obronna jest zasługą @pisorgpl, na co zwracałem uwagę podczas konwencji @Suwerenna_POL, wymieniając Jarosława Kaczyńskiego i @mblaszczak. Szkoda byłoby to zaprzepaścić”.


I dodaje: „Zjednoczona Prawica to wartość. Dzięki temu obozowi, w którym największym koalicjantem jest PiS, zmieniamy Polskę na lepsze i podnosimy poziom życia Polaków”.


Premier Morawiecki odpowiada ministrowi Ziobrze

Premier Morawiecki zapytany o krytykę lidera Suwerennej Polski pod jego adresem, dotyczącą polityki wobec UE, odpowiedział: – Spędziłem dużo czasu w dzieciństwie na wsi i tam rolnicy nauczyli mnie takiego powiedzenia: „Krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje”.

– Polityka to gra zespołowa, tylko w zespole są tacy, którzy cały czas marudzą, narzekają, że ktoś im nie podaje piłki, a są też tacy, którzy walczą, by jak najwięcej osiągnąć w sytuacjach kryzysowych. Nie ma co narzekać i kwękać, trzeba zabrać się do roboty, minister sprawiedliwości ma bardzo dużo do zrobienia. Są tacy w naszej ekipie, którzy bardzo dużo gadają, a niewiele im wychodzi, są też tacy - w zakresie finansów i gospodarki - którym idzie bardzo dobrze – powiedział szef polskiego rządu.


KW

Źródło zdjęcia: Mateusz Morawiecki - fot. PAP/Adam Warżawa / Zbigniew Ziobro, fot. PAP/Sebastian Borowski

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj51 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka