(Fragment spotu PO. Fot. Twitter/@Platforma_org)
(Fragment spotu PO. Fot. Twitter/@Platforma_org)

Bitwa na spoty. PO odpowiada PiS "torturami kobiet"

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
Platforma Obywatelska opublikowała w sieci spot atakujący partię rządzącą. Opozycja zarzuca PiS, że zamiast pomagać kobietom to ich po prostu "nienawidzi". W nagraniu użyto m.in. sceny z pamiętnego marszu kobiet oraz słynną wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego.

"PiS nienawidzi kobiet" 

Jakiś czas temu PiS opublikowało spot, w którym chwali się, że dba o polskie kobiety. Nagranie doczekało się odpowiedzi ze strony głównej partii opozycyjnej. "(...)Bo każda Polska potrzebuje wyjątkowe wsparcia, dlatego Polski rząd dba o zdrowie i bezpieczeństwo kobiet i wspiera ich rozwój" – mówi lektor w spocie PO. Wypowiedź została wzięta z nagrania PiS. 

"Polski rząd wspiera kobiety, bo Polki to wyjątkowe Europejki" – dodaje. W nagraniu przewijają się sceny z marszu kobiet oraz tekst Onetu o znajomym Mateusz Morawieckiego Pawle Siennickim, który rzekomo wulgarnie odnosił się do żony i jej groził. 


Na sam koniec wstawiono pamiętną wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który poruszył problem niskiej dzietności w Polsce. "Kobieta też musi dojrzeć do tego, żeby być dobrą matką, ale no jak do 25 roku daje w szyję to..." – przytoczyło PO wypowiedź prezesa PiS. 

"Polska to silna Europejka" 

W niedzielę na Twitterze Kancelarii Premiera pojawił się spot pt. "Polka to wyjątkowa Europejka". Z nagrania dowiedzieliśmy się, że rząd PiS dba o polskie kobiety, a także, że padł rekord atrudnienia kobiet w Polsce, a luka płacowa maleje.

"Rząd dba o zdrowie i bezpieczeństwo kobiet i wspiera ich rozwój. Kobiety w ciąży mają prawo do bezpłatnych leków. Mogą również łatwo wrócić do aktywności zawodowej po urodzeniu dziecka. Dzięki świadczeniu 500 plus rząd zadba o bezpieczeństwo finansowe ich dzieci. Starsze Polki mogą być spokojne dzięki obniżce wieku emerytalnego oraz 13. i 14. emeryturze. Dbamy też o zdrowie Polek, łatwy i bezpłatny dostęp do programów profilaktycznych 40 plus" – mówił lektor. 

MP

(Fragment spotu PO. Fot. Twitter/@Platforma_org)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj1 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka