Pogrzeb Kacpra Tekielego. Justyna Kowalczyk zwraca się z prośbą

Redakcja Redakcja Alpinizm Obserwuj temat Obserwuj notkę 15
Pogrzeb Kacpra Tekielego, który zginął w Alpach w wyniku lawiny, odbędzie się w Gdańsku 30 maja. Justyna Kowalczyk-Tekieli, była gwiazda sportu i żona alpinisty, poprosiła o uszanowanie prywatności najbliższej rodziny w trakcie ceremonii.

Wpis Justyny Kowalczyk

- Pogrzeb Kacperka odbędzie się 30.05.2023 o 14.30 w Gdańsku na Cmentarzu Oliwskim - przekazała internautom Justyna Kowalczyk-Tekieli na Facebooku. Była mistrzyni w narciarstwie biegowym wystosowała prośbę o wsparcie dla schroniska dla zwierząt "Promyk".

- Bardzo proszę, by zamiast kwiatów, wieńców itd. wspomóc schronisko dla zwierząt! Mój kochany Mąż zwierzęta uwielbiał i na wszystkie możliwe sposoby przez całe swoje życie im pomagał - dodała. Żona zmarłego Kacpra Tekielego zaapelowała o uszanowanie prywatności dla ich dziecka i wszystkich bliskich, którzy przybędą na pogrzeb. Bardzo również proszę o uszanowanie prywatności Hugotka, najbliższej rodziny i zrozumienie naszego bólu i straty. Pożegnanie będzie miało charakter świecki - poinformowała.  


Śmierć Kacpra Tekielego w Alpach

17 maja alpinista i instruktor wspinaczki sportowej Kacper Tekieli zginął w lawinie w szwajcarskich Alpach. Był mężem mistrzyni olimpijskiej w biegach narciarskich, Justyny Kowalczyk-Tekieli. Miał 38 lat. Uczestniczył w wyprawach w ramach programu Polski Himalaizm Zimowy (2010-2015), wchodził na Makalu oraz Broad Peak Middle. 


Kacper Tekieli w Tatrach przeszedł około 300 dróg wspinaczkowych, wiele samotnie, pokonując najważniejsze ściany polskich i słowackich szczytów. Wspinał się także w Alpach (słynna "trylogia alpejska" północnych ścian: Eiger, Matternhorn, Grandes Jorases), na Alasce, Kaukazie i w Norwegii.

Fot. Justyna Kowalczyk-Tekieli i Kacper Tekieli/Instagram: Justyna Kowalczyk - oficjalnie


GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj15 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport