źródło: PAP/Paweł Supernak
źródło: PAP/Paweł Supernak

Tusk pewny swego. "Już nic nie będzie takie samo"

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 69
Nie milkną echa niedzielnego marszu opozycji. Głos na temat manifestacji na porannym briefingu prasowym zabrał szef PO Donald Tusk. Polityk uważa, że manifestacja może być "gamechangerem" w nadchodzącej kampanii wyborczej. - Po tym dniu już nic nie będzie takie samo w polskiej polityce przez najbliższe miesiące - powiedział były premier.

Donald Tusk podsumowuje marsz

Polityk otworzył briefing od podziękowań dla uczestników demonstracji. - Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wczoraj byli. Niektórzy jechali po kilkaset kilometrów. Chciałbym podziękować tym, którzy mieli przez to więcej pracy, również policji. Wszystko było na najwyższym, europejskim poziomie. Zależało mi na tym, by pokazać, że może nas być kilkaset tysięcy złych na to, co się dzieje, a jednocześnie bardzo spokojnych - powiedział dziennikarzom szef PO.


Tusk: Nic nie będzie takie samo

Na dalszej części spotkania polityk odniósł się do wpływu manifestacji na dalsze realia polityczne w Polsce. Zdaniem Tuska "nic już nie będzie takie samo". - Nie mam wątpliwości. Wszyscy zobaczyli, że jest duża szansa, by zmienić sytuację w Polsce. Mam wrażenie, że PiS od wczoraj zrozumiał, że nie ma mowy o bezkarności i braku odpowiedzialności i że przeciwko takiej masie ludzi nie można już bezkarnie czynić zła - zadeklarował.


Na koniec były przewodniczący Rady Europejskiej odniósł się do nastrojów wśród wyborców, którzy popierają opozycję.

- Najważniejsze jest poczucie jedności i wspólnoty celu przez wyborców. Ja mam nadzieję, że wszyscy ci, którzy to wczoraj widzieli, dostali jakiś komunikat. Wielu uczestników wczorajszego marszu mówiło z pełnym przekonaniem i mocą, że chcą jedności i solidarności opozycji. Mam nadzieję, że tej lekcji już nikt nie zlekceważy - zakończył Tusk.

Marsz 4 czerwca. Ile osób przyszło na manifestacje?

PO podała, że na marszu było 500 tys. osób. Wcześniej portal Onet pisał, że w manifestacji uczestniczy 100 tys., a następnie po kilku godzinach od jej rozpoczęcia - 300 tys. zwolenników opozycji. Z policyjnych obserwacji wynika, że w marszu 4 czerwca wzięło udział między 100 a 150 tys. osób.

MB

(Źródło zdjęcia: Donald Tusk na marszu. Fot. PAP/Paweł Supernak)

Czytaj dalej:Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka