źródło: PAP/Leszek Szymański
źródło: PAP/Leszek Szymański

Będą kolejne manifestacje opozycji. Donald Tusk potwierdza

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 44
- 4 czerwca wszystko w polskiej polityce się zmieniło - powiedział na konferencji prasowej lider PO Donald Tusk. Były premier zapowiedział też, że w następnych tygodniach będą organizowane kolejne wydarzenia opozycji na ulicach polskich miast.

Donald Tusk: Zapraszam na kolejne spotkania

Podczas środowej konferencji prasowej szef PO podziękował za udział w marszu, który 4 czerwca przeszedł ulicami Warszawy. Tusk zapowiedział również kolejne "spotkania na ulicach innych miast".


- Wzywam wszystkich mieszkańców Poznania i Wielkopolski 16 czerwca na Plac Wolności. W następnych dniach będę również w Jeleniej Górze, we Wrocławiu i Kłodzku. Wszędzie tam, będziemy mogli pokazać tym, którzy nie chcieli wierzyć w to, co widzieli w Warszawie. 4 czerwca wszystko w polskiej polityce się zmieniło - powiedział szef PO.

Lider PO mówi o "przełomie w myśleniu"

Według szefa PO, marsz 4 czerwca, oprócz rekordowej frekwencji, przyniósł również "pewien przełom w myśleniu" i pojawienie się pozytywnych emocji. "W Polsce bardzo wielu ludzi uwierzyło w to, że możliwa jest pozytywna zmiana i że nie jesteśmy skazani na kolejną kadencję tych, którzy doprowadzają tak wielu polskich obywateli o obywatelek czasem do skrajnej rozpaczy" - ocenił.

Tusk zaznaczył, że Platforma Obywatelska nie zatrzymuje się, tylko "jedzie dalej". Poprosił również o mocne wsparcie podczas kolejnych wydarzeń na ulicach polskich miast.

Tusk komentuje zachowanie liderów innych partii

Donald Tusk został zapytany o relacje z liderami innych partii opozycyjnych. Dziennikarze zwrócili uwagę, że Władysław Kosiniak i Szymon Hołownia z "Trzeciej drogi" nie zabrali głosu na manifestacji 4 czerwca, chociaż wzięli w niej udział. Na scenie wystąpił natomiast Włodzimierz Czarzasty z SLD.

- Byli na marszu, nie chcieli zabrać głosu, nie ma przymusu, nic na to nie poradzę, nie wiem dlaczego. Umówiłem się dokładnie w taki sam sposób też z liderami Lewicy, byli na marszu, zabrali głos i Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń, myślę, że postąpili racjonalnie, tak bym powiedział, ale nie chcę się czepiać. Nie było przymusu - powiedział cierpko były przewodniczący Rady Europejskiej.

MB

(Źródło zdjęcia: Konferencja prasowa Donalda Tuska. Fot. PAP/ Leszek Szymański)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka