źródło: PAP/Leszek Szymański. Canva
źródło: PAP/Leszek Szymański. Canva

Senator Barbara Borys-Damięcka nie żyje. Koledzy z partii w smutku

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 47
Senator Platformy Obywatelskiej Barbara Borys-Damięcka nie żyje. Informację o śmierci polityk przekazał były szef PO Borys Budka na Twitterze. Borys-Damięcka zmarła w wieku 85 lat.

Barbara Borys-Damięcka nie żyje

Polityk zmarła 9 czerwca. Smutną informację przekazał poseł PO Borys Budka. - Dziś odeszła od nas Barbara Borys-Damięcka, reżyser teatralna i telewizyjna, od 2007 roku senator RP - napisał polityk na Twitterze.


Politycy wspominają koleżankę

Na tragiczną wiadomość o śmierci polityk zareagowali od razu jej dawni koledzy z PO. - Zmarła Barbara Borys-Damięcka, wybitna reżyserka, niestrudzona senatorka. Opoka demokratycznego Senatu tej kadencji.
Żegnaj, Basiu - napisał senator Marcin Bosacki na Twitterze.

- Chciałbym pożegnać Śp. Senator Barbarę Borys -Damięcką. Barbara dawała nam przykład rzetelnej pracy dla dobra publicznego i szczególnego poświęcenia sprawom polskiej kultury. Odpoczywaj w Pokoju w lepszym świecie - przekazał senator Kazimierz Ujazdowski.


Kim była Borys-Damięcka? Zamieniła sztukę na politykę

Barbara Borys-Damięcka urodziła się 2 listopada 1937 roku w Warszawie. Ukończyła studia na Wydziale Organizacji Filmowej w Łodzi. Od 1958 do 1993 była zawodowo związana z Telewizją Polską. Reżyserowała i realizowała od strony telewizyjnej przedstawienia Teatru Telewizji. Współtworzyła m.in. takie programy jak Kabaret Starszych Panów. Przez kilka lat była dyrektorką naczelną Teatru Syrena w Warszawie.


Borys-Damięcka zamieniła kulturę i sztukę na politykę. W 2007 roku z powodzeniem wystartowała do Senatu z ramienia PO. Funkcję tę piastowała nieprzerwanie w latach 2007-2023 trzykrotnie uzyskując reelekcję.

MB

(Źródło zdjęcia. Nie żyje senator Barbara Borys-Damięcka. Fot. PAP/Leszek Szymański. Edycja: Canva)

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka