Źródło: Facebook/Szymon Marciniak
Źródło: Facebook/Szymon Marciniak

Krytykowali sędziego Szymona Marciniaka. Teraz dostają tysiące gróźb

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 83
Stowarzyszenie "Nigdy Więcej" w ostrych słowach skrytykowało udział sędziego Szymona Marciniaka w evencie "Everest" współorganizowanym przez Sławomira Mentzena. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" założyciele NW skarżą się, że otrzymują teraz mnóstwo gróźb. - Mówimy o tysiącach wiadomości - powiedział portalowi Wyborcza.pl szef stowarzyszenia, Rafał Pankowski.

Fala hejtu na stowarzyszenie "Nigdy Więcej"

Stowarzyszenie, które opublikowało oświadczenie, w ostrych słowach krytykujące udział Marciniaka w konferencji Mentzena, spotkało się z falą krytyki i hejtu. Mówimy o tysiącach wiadomości. Są tam wszelkiego rodzaju wyzwiska i groźby, nierzadko ich autorzy życzą nam wręcz śmierci - tłumaczył współzałożyciel "Nigdy Więcej".


"Jesteście największymi gnidami pod słońcem" - to jedna z obelg skierowana pod adresem antyrasistowskiej organizacji.

Znane osobistości krytykują organizację

Na skutek medialnej burzy wokół występu Marciniakowi groziło nawet wykluczenie z sędziowania finału Piłkarskiej Ligii Mistrzów. Praktycznie całe polskie środowisko piłkarskie stanęło w obronie arbitra.

- Jestem zbulwersowany całą historią i postępowaniem pana Rafała Pankowskiego (najważniejsza osoba w organizacji Nigdy Więcej). Tym bardziej, że byłem wiele lat ambasadorem tej organizacji - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" były prezes PZPN Michał Listkiewicz.

Jeszcze ostrzej zareagował dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski.- Jak ten pie***olnik na siebie zarabia? W jaki sposób oni pozyskują pieniądze, jeśli uznali, że taki donos dobrze im zrobi? - Napisał założyciel Weszło.pl na Twitterze.


Afera z Szymonem Marciniakiem. Najważniejsze fakty

O sprawie sędziego Marciniaka zrobiło się głośno po jego wystąpieniu na evencie biznesowym Everest. Wydarzenie było współorganizowane przez lidera Konfederacji Sławomira Mentzena, który zdaniem części opinii publicznej reprezentuje nieakceptowalnie skrajne prawicowe poglądy. Polityk zasłynął niegdyś przedstawieniem tzw. Piątki Konfederacji. - Nie chcemy żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej - powiedział na jednym ze spotkań z wyborcami Mentzen.


Arbiter na spotkaniu mówił o ciężkiej pracy, konsekwencji, spełnianiu marzeń i dążeniu do celów. Słowem nie zająknął się o polityce. Mimo to, stowarzyszenie "Nigdy Więcej" skrytykowało go za udział w konferencji i zaapelowało do niego o "odcięcie się od ksenofobicznych" poglądów.

Wpis organizacji wywołał burzę w całym piłkarskim świecie. Marciniakowi przez chwilę groziło nawet odsunięcie od poprowadzenia finału LM, bo sprawą zainteresowały się FIFA i UEFA. Ostatecznie arbiter przeprosił za swój udział w evencie i sprawa rozeszła się po kościach.

MB

(Źródło zdjęcia: Szymon Marciniak. Fot. Facebook.com/Szymon Marciniak)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj83 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport