Dzieje się historia. Puszcza Niepołomice zagra w ekstraklasie

Redakcja Redakcja Ekstraklasa Obserwuj temat Obserwuj notkę 15
Sensacja to mało powiedziane! Przed startem Fortuna 1 Ligi nikt nie mógł przypuszczać, że Puszcza Niepołomice, której miejski stadion nie spełnia wymogów licencyjnych, awansuje do najwyższej klasy rozgrywkowej. A jednak. Puszcza po dogrywce pokonała faworyzowany Bruk-Bet Termalica 3:2.

Wyrównany finał o awans do ekstraklasy

Pierwsza połowa meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza kontra Puszcza Niepołomice nie zwiastowała wielkich emocji. Mimo że goście wyeliminowali w play-offach Wisłę Kraków, upokarzając ją na stadionie przy ul. Reymonta 4:1, to jednak rywal miał doświadczenie gry w ekstraklasie. I to Termalica pierwsza strzeliła bramkę - w 46. minucie dośrodkowanie głową wykończył Tomas Poznar.

Gospodarze nie cieszyli się długo z prowadzenia. Pięć minut później również strzałem głową do wyrównania doprowadził Artur Siemaszko, wypożyczony z Arki Gdynia do Puszczy.

W 61. minucie nieszczęście spotkało Andreja Kadleca - słowacki obrońca wpakował piłkę do własnej bramki i Niepołomiczanie prowadzili 2:1.

Puszcza dobiła Termalicę

Do kolejnego remisu w tym meczu doprowadził Muris Mesanović precyzyjnym strzałem w samo okienko. Bruk-Bet doprowadził tym samym do dogrywki. Tam decydujący cios zadał w 99. minucie Konrad Stępień z Puszczy.

Puszcza Niepołomice dotrwała do końcowego gwizdka z wynikiem 3:2 i awansowała pierwszy raz w historii do PKO BP Ekstraklasy! Swoje mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2023/2024 drużyna z Małopolski będzie rozgrywała na obiekcie Wisły Kraków.

Gratulacje od Kuleszy

Puszczy pogratulował prezes PZPN, Cezary Kulesza. - Znamy komplet zespołów, które awansowały do PKO BP Ekstraklasy! Po emocjonującym pojedynku Puszcza Niepołomice wchodzi do elity. Wielkie gratulacje dla piłkarzy, trenerów i pracowników klubu. Brawa za postawę również dla zespołu Bruk-Bet Termalica Nieciecza, do końca walczącego o zwycięstwo - napisał.