(AgroUnia zmienia nazwę. Fot. Twitter/@EKOlodziejczak_)
(AgroUnia zmienia nazwę. Fot. Twitter/@EKOlodziejczak_)

Koniec z AgroUnią. Kołodziejczak tłumaczy decyzję

Redakcja Redakcja Agrounia Obserwuj temat Obserwuj notkę 33
Na podstawie zmiany statusu AgroUnii uchwalonego 5 czerwca, partia nosi nazwę "Polska Praworządna". Michał Kołodziejczak w rozmowie z Interią wyznał, że zmiana to element nowego planu na wybory parlamentarne. Do wyborów partia pójdzie jednak pod szyldem AgroUnia.

AgroUnia przechodzi do historii. Teraz "Polska Praworządna" 

Rebranding AgroUnii to wynik nowelizacji statutu ugrupowania z dnia 5 czerwca 2023 roku. "Polska Praworządna" ma siedzibę zarejestrowaną w Sieradzu oraz nie posiada oficjalnego skrótu. 

Interia wskazuje, że prezesem partii nadal jest Michał Kołodziejczak, a w zarządzie zasiadają także Leszek Kluszczyński z Unii Warzywno-Ziemniaczanej i mecenas specjalizujący się w rozwiązywaniu sporów prawnych rolników Tomasz Gabryelczyk. 


Powstanie nowa inicjatywa 

Michał Kołodziejczak w rozmowie z Interią wyznał, że zmiana to element nowego planu na wybory parlamentarne. – Decyzja wynika wyłącznie ze względów formalnych. Do wyborów pójdziemy pod szyldem AgroUnia, nie porzucamy tej nazwy, będzie można na nią głosować – powiedział. 

Lider partii dodał również, że w czwartek planuje ogłoszenie nowej inicjatywy. – Żebyśmy mogli użyć nazwę AgroUnia w szerszym znaczeniu, konieczna była zmiana nazwy partii – podkreślił. 

Narazie nie wiadomo, kto dokładnie będzie tworzył nową inicjatywę. Więcej informacji zostanie z pewnością przekazanych w piątek o godzinie 10:00  podczas specjalnej konferencji prasowej Kołodziejczak na Placu Zamkowym. 

MP

(AgroUnia zmienia nazwę. Fot. Twitter/@EKOlodziejczak_)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka