Lider Agrounii Michał Kołodziejczak. Fot. Twitter/@EKOlodziejczak_
Lider Agrounii Michał Kołodziejczak. Fot. Twitter/@EKOlodziejczak_

Kołodziejczak wyłożył się na pytaniu Mazurka. "Może nie wiem"

Redakcja Redakcja Agrounia Obserwuj temat Obserwuj notkę 91
Michał Kołodziejczak stwierdził w RMF FM, że prezydenta Andrzeja Dudę trzeba postawić przed Trybunałem Stanu. Dopytywany jednak o procedury nie potrafił odpowiedzieć. Nie wiedział nawet, czym jest Zgromadzenie Narodowe.

Postawienie prezydenta przed Trybunałem Stanu 

Politycy opozycji powtarzają w mediach narrację, że prezydenta Andrzeja Dudę należy postawić przed Trybunałem Stanu. M.in. Katarzyna Lubnauer twierdziła, że "na pewno każdy, kto złamał prawo i konstytucję w ostatnich latach musi się z tym liczyć". – A w przypadku Andrzeja Dudy mieliśmy do czynienia z tym na przykład przy nieprzyjęciu ślubowania od trzech prawidłowo wybranych sędziów, a przyjęciu od nieprawidłowo wybranych – podkreśliła. 

Podobnego zdania jest również Michał Kołodziejczak. W studiu RMF FM pytany o to, czy rząd Tuska zrealizuje 22. (łamanie konstytucji i praworządności będzie szybko rozliczone i osądzone - red.) ze 100 obietnic na pierwsze 100 dni rządów, stwierdził, że "powinien on być dochowany". 


– Jeżeli jest taki konkret, to powinien on być dochowany i Andrzej Duda powinien być postawiony przed TS po tym, co wyczynia się w ostatnich latach. Ja jestem za tym, aby tych, którzy łamali i naciągali prawo, rozliczyć – powiedział lider Agrounii. 

Kołodziejczak nie wie, czym jest Zgromadzenie Narodowe 

Robert Mazurek postanowił dopytać Kołodziejczaka, czym jest Zgromadzenie Narodowe. Odpowiedź polityka była dość zaskakująca: – Może nie wiem – stwierdził lider Agrounii. Nie wiedział również jaka jest procedura postawienia prezydenta przed TS.

Wyjaśnijmy, postawienie prezydenta w stan oskarżenia może nastąpić uchwałą Zgromadzenia Narodowego, podjętą większością co najmniej 2/3 głosów ustawowej liczby członków Zgromadzenia Narodowego. 

Kołodziejczak oznajmił z kolei, że aby postawić prezydenta przed Trybunał Stanu, trzeba przekonać kilkudziesięciu parlamentarzystów PiS. – Jeżeli ich nie nakłonimy, to głową muru nie przebijemy. (…) Ja mam pełne zaufanie do ludzi, którzy piszą te konkrety – podkreślił. 

MP

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak. Fot. Twitter/@EKOlodziejczak_

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj91 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka