Michał Kołodziejczak w sadzie, fot. Facebook
Michał Kołodziejczak w sadzie, fot. Facebook

Kołodziejczak został okradziony. "Na pal nabijać takich"

Redakcja Redakcja Agrounia Obserwuj temat Obserwuj notkę 70
Michał Kołodziejczak poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że on i jego brat Łukasz zostali w nocy okradzeni. Łupem złodziei padł m.in. sprzęt rolniczy. Lider Agrounii, który startuje w wyborach z 1. miejsca w Koninie z listy Koalicji Obywatelskiej, napisał też, że dostaje pogróżki.

Kołodziejczak okradziony

Michał Kołodziejczak wraz z bratem Łukaszem i ojcem prowadzi około 20-hektarowe gospodarstwo rolne w Orzeżynie w woj. łódzkim. Niedawno gościł u siebie Donalda Tuska, któremu z dumą pokazywał swoje włości. Teraz spotkała go niemiła niespodzianka. Skradziono osprzęt do dwóch deszczowni, dzięki któremu nawadnia się uprawy.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek, tj. z 2 na 3 października. "Ukradli nam osprzęt z dwóch maszyn. Straty na wiele tysięcy zł i brak możliwości kontynuowania pracy. I jak to podsumować?" - napisał Kołodziejczak, udostępniając wpis swojego brata Łukasza. "Przez noc ogołocili nam dwie deszczownie. Ręce opadają. Z jednej ukradli zraszacz, z drugiej akumulator, dwa węże strażackie i gumowy łącznik. Na pal nabijać takich” – skomentował pan Łukasz.


Lider Agrounii dostaje pogróżki

Kandydat na posła ujawnił w kolejnym poście treść wiadomości, którą otrzymał. "Obserwujemy was i wasz dom". "Zaczyna się robić dość brutalnie" – skomentował.


W następnym wpisie Kołodziejczak podziękował policji za szybką interwencję. "Cztery radiowozy, grupa policjantów, kryminalni, technicy i pies. Szybkie działanie Polskiej Policji i za to dziękuję. Tak powinno być, a sprawca musi być złapany.

Kołodziejczak na Marszu Miliona Serc rozdawał jabłka

W niedzielę  lider Agrounii Michał Kołodziejczak szedł ramię w ramię z Donaldem Tuskiem w Marszu Miliona Serc. Przemawiając na wiecu podkreślił, że choć uczestnicy marszu przychodzą z różnych stron to mają oni wspólny cel, którym jest Polska.

- To wy jesteście właścicielami Polski, a nie jakaś partia, która teraz rządzi i zaczęło jej się wydawać, że Polska jest jej własnością. Tak nie jest. Nigdy na to nie pozwolimy, bo Polska należy do nas. Polska należy do was. To wy sobie na nią zapracowaliście. I zbudowaliście Polskę swoją ciężką pracą każdego dnia, dlatego Polska jest waszą własnością i nigdy o tym nie zapominajcie - mówił Kołodziejczak.

Lider Agrounii przyjechał też na marsz z wielką skrzynią jabłek, które rozdawał za darmo wszystkim chętnym.


16 sierpnia, przewodniczący PO Donald Tusk ogłosił, że Kołodziejczak będzie startować do Sejmu z pierwszego miejsca listy Koalicji Obywatelskiej w Koninie.

ja

(Na zdjęciu Michał Kołodziejczak w sadzie, fot. Facebook/profil polityka)

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj70 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka