Fot. PAP/Radek Pietruszka
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Miesiąc temu mieszał go z błotem. Spytali Kołodziejczaka czy dalej tak myśli o Tusku

Redakcja Redakcja Agrounia Obserwuj temat Obserwuj notkę 46
Nie milkną echa po informacji, że Michał Kołodziejczak wystartuje z list KO w wyborach parlamentarnych. Politycy PiS przypominają jeszcze niedawne wypowiedzi lidera Agrounii, który mówił o Tusku, że ten "cofnął Polaków o kilka wieków do tyłu". Kołodziejczak pokusił się o komentarz.

Kołodziejczak wystartuje z list KO 

W części otwartej środowego posiedzenia Rady Krajowej PO, która ma zatwierdzić listy kandydatów KO do Sejmu i kandydatów do Senatu, szef PO Donald Tusk poinformował, że środowisko Agrounii będzie startowało w wyborach parlamentarnych z KO.

Kołodziejczak powiedział, że decyzja o starcie w wyborach wspólnie z KO nie była łatwa. "Było wiele +za+ i +przeciw+. Ale żaden głos - po pierwsze - nie może się zmarnować, a po drugie - musimy pokazać wszystkim w Polsce, że mimo różnych spojrzeń patrzymy w jedną stronę – w stronę przyszłości Polski, która będzie silna, bogata i tutaj ludzie będą budowali ją razem. Jestem tutaj właśnie po to" - powiedział zabierając głos w części otwartej posiedzenia Rady Krajowej PO.


Dodał, że "dzisiaj mamy stan wyższej konieczności". "Wierzę w to i zrobię wszystko: wygramy z PiS-em, odbijemy wieś PiS-owi. Zdaję sobie sprawę z powagi tych wyborów. Dla mnie osobiste ambicje, pojedyncza gra – wiem, że ona nie przyniesie dla nas sukcesu. I wiem, że to są takie zawody, w których tylko nasze wspólne działanie przyniesie sukces. Widzę, co stało się przez wiele lat na polskiej wsi. Widzę, co dzieje się z polskim rolnictwem. I to nie jest sprawa tylko mieszkańców wsi. To jest także sprawa ludzi z miast" - zwrócił uwagę Kołodziejczak.

PiS wspomina słowa Kołodziejczaka 

Decyzja nie przeszła bokiem politykom PiS, którzy wspominają wypowiedź Kołodziejczaka z czerwca tego roku udzieloną w wywiadzie dla Radia ZET. – Jeżeli ktoś nie pamięta, jak żyło się za Platformy Obywatelskiej i że Donald Tusk cofnął Polaków o kilka wieków do tyłu, bo zrobił z nas kraj koczowniczy, że ludzie musieli wyjeżdżać z Polski do Wielkiej Brytanii, do Irlandii, no to brawo, to chce powrotu tego samego. Dzisiaj mentalnie i Platforma, i PiS są w 2015 roku – mówił lider Agrounii. 


Pytany o tę wypowiedź przez portal gazet.pl Michał Kołodziejczak odpowiedział wymijająco, że "po to startuję w wyborach, żeby było dużo lepiej". – To jest moja odpowiedź – podkreślił. 

Kołodziejczak przekazał również, że na listach znajdą się inni członkowie Agrounii. Skład jest ustalany. 

MP

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj46 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka