Samsung przestaje wspierać dwa modele z serii Galaxy. Fot. Pxhere/CC0
Samsung przestaje wspierać dwa modele z serii Galaxy. Fot. Pxhere/CC0

Posiadacze tych Samsungów będą niezadowoleni. Niedługo telefony przestaną działać

Redakcja Redakcja Telefony Obserwuj temat Obserwuj notkę 11
Możliwe, że w niedługim czasie wielu posiadaczy Samsunga będzie musiało wymienić swój telefon na nowy. Chodzi konkretnie o dwa modele z serii Galaxy. Jeśli tego nie zrobią, mogą paść ofiarą ataków hakerskich, kradzieży danych lub problemów wynikających z przedostaniem się złośliwego oprogramowania. Note 10 i Note 10 plus nie będą już aktualizowane.

Samsung przestaje wspierać swoje flagowce 

Portal netzwelt.de informuje, że Samsung zaprzestaje wsparcia oprogramowania dla dwóch modeli Galaxy - Galaxy Note 10 i Note 10 Plus. Oznacza to, że aktualizacja nie będzie możliwa, tymczasem aktualizacje są bardzo ważne, gdyż naprawiają m.in. błędy w systemach operacyjnych lub programach.


Decyzja o zaprzestaniu wsparcia nie powinna jednak dziwić. Flagowce od południowokoreańskiego giganta zostały wydane w drugiej połowie 2019 roku, a były to jeszcze modele, dla których firma oferowała trzy wersje Androida i cztery lata aktualizacji zabezpieczeń. 

Smartfon niebezpieczny w użytkowaniu 

Brak wsparcia nie oznacza, że musimy od razu pozbyć się smartfona. Jest to jednak zalecane, ponieważ brak aktualizacji powoduje, że łatwiej możemy paść ofiarą ataków hakerskich, kradzieży danych lub problemów wynikających z przedostaniem się złośliwego oprogramowania. 

Odetchnąć z ulgą mogą natomiast właściciele Samsung Note 10 Lite. Z racji, że smartfon pojawił się kilka miesięcy później niż pozostałe dwa modele, nadal będzie otrzymywać kwartalne aktualizacje.

MP

Samsung przestaje wspierać dwa modele z serii Galaxy. Fot. Pxhere/CC0

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj11 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie