Nie żyje Janusz Grudziński. Fot. Twitter/@WyspaFm
Nie żyje Janusz Grudziński. Fot. Twitter/@WyspaFm

Wielka strata dla fanów muzyki. Nie żyje członek legendarnej grupy Kult

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
W wieku 61 lat zmarł wieloletni klawiszowiec Kultu Janusz Grudziński. W legendarnym zespole był blisko 40 lat. Miał 61 lat.

Nie żyje Janusz Grudziński 

Janusz Grudziński urodził się 1961 roku. Dość wcześnie, bo w wieku 21 lat związał się z Kultem, w którym grał na klawiszach oraz gitarze. Był jednym z muzyków z najdłuższym stażem. 

O śmierci Grudzińskiego jako pierwszy poinformował dziennikarz oraz wieloletni przyjaciel artysty Robert Mazurek. "Nie żyje Janusz Grudziński, przez lata klawiszowiec Kultu, niezapomniany Xiążę Warszawski, wspaniały przyjaciel... Moja żona najpierw się rozpłakała, a potem roześmiała, przypominając jak Janusz, na koncertach grał i jednocześnie czytał książkę" – napisał publicysta na X. 


Grudziński był legendą Kultu 

Janusz Grudziński blisko 40 lat współtworzył legendarny zespół Kult. Zdecydował się na odejście w 2020 roku, o czym poinformowała grupa w specjalnym komunikacie. "Jasiu, życzymy Ci jak najlepiej, chociaż jest nam niezmiernie przykro z tego powodu. Łudziliśmy się, że może zmienisz swoją decyzję, ale niestety stwierdziłeś, że jest ona nieodwołalna. Dziękujemy Ci za dotychczasową współpracę" – napisali wówczas pozostali członkowie Kultu.

Grudziński wraz z Kultem miał wkład w powstanie jednego z największych przebojów zespołu "Arahja". Artysta prowadził również solową karierę pod pseudonimem Xiążę Warszawski, w 2006 roku wydał album "Olśnienie". Zajmował się także pisaniem muzyki filmowej, jego twórczość mogliśmy usłyszeć m.in. w "Rodzinie Zastępczej". 

MP

Nie żyje Janusz Grudziński. Fot. Twitter/@WyspaFm

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj3 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura