Jerome Le Banner. Fot. Salon24
Jerome Le Banner. Fot. Salon24

Legenda K-1 i bokser, który toczył bój z Kliczko. Kibiców czeka wiele sportowych emocji

Redakcja Redakcja Sporty walki Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
Poznaliśmy pełną kartę walk Clout MMA 2. Na gali w Płocku zobaczymy m.in. legendę K-1 Jerome Le Bannera oraz utytułowanego polskiego pięściarza Alberta Sosnowskiego. To tylko przedsmak tego, co przygotowali włodarze dla fanów 28 października.

W poniedziałek w Warszawie odbyła się pierwsza konferencja przed galą Clout MMA 2, która 28 października odbędzie się w płockiej Orlen Arenie. Podczas wydarzenia poznaliśmy pełną kartę walk. 

Jerome Le Banner na Clout MMA 2

W jednej z walk na Orlen Arenie zobaczymy legendarnego zawodnika K-1 Jerome Le Bannera. Francuz zmierzy się z Dawidem "Crazy” Załęckim, który przebojem wszedł do świata freak fightów. Załęcki tłumaczy, że tą walką spełnia swoje sportowe marzenie, ponieważ Le Banner jest jego idolem. Jak mówił na konferencji, to dzięki jego walkom zaprowadził syna na pierwsze trening sportów walki. Pojedynek odbędzie się w formule K-1 w małych rękawicach. 

Le Banner jest dwukrotnym wicemistrzem K-1 World GP, dziesięciokrotnym uczestnikiem finałów K-1 WGP oraz wielokrotnym mistrzem świata organizacji ISKA czy WKN. W swojej karierze mierzył się m.in. z takimi zawodnikami jak Mirko Filipović, Mark Hunt czy Francisco Filho.

Co ciekawe, Le Banner ma również swój debiut na ekranie kinowym. Zagrał m.in. w filmie Asterix na olimpiadzie. – Trzeba żyć dniem, bo jutro możemy umrzeć. Cieszę się, że udało mi się tutaj do was przyjechać i zawalczyć – powiedział Francuz na konferencji Clout MMA 2. 


Był rywal Kliczki i mocny main event 

Na konferencji dowiedzieliśmy się również, że do oktagonu Clout MMA wejdzie były mistrz świata organizacji WBF, mistrz Europy EBU oraz były pretendent do tytułu mistrza świata organizacji WBC, pięściarz Albert Sosnowski.

Pod koniec maja 2010 roku skrzyżował on rękawice z Vitalijem Kliczko. Rywalem "Dragona" będzie Remi Gruchała. Dużo młodszy zawodnik w czerwcu 2022 roku zadebiutował w organizacji GROMDA, gdzie stoczył jeden z najbardziej krwawych pojedynków z Piotrem Diabełkiem. 

Równie ciekawie zapowiada się również walka wieczoru drugiej gali Clout MMA. W pojedynku zakontraktowanym na zasadach boksu w małych rękawicach zmierzą się były zawodnik UFC oraz KSW Daniel Omielańczuk z Denisem "Bad Boyem" Załęckim. Pomiędzy zawodnikami jest napięta atmosfera.

Podczas ich pierwszego "face to face" doszło nawet do bójki. Tym razem podczas konferencji obyło się bez rękoczynów. – Róbmy robotę, koniec gadek niepotrzebnych, bo nie chciałbym się zniżać do poziomu patologa, bo jestem sportowcem. Chcę zostać zapamiętany jako sportowiec i bez tych żadnych wyzwisk, skakania do gardeł. Skakać do gardeł to będziemy 28 października – powiedział Omielańczuk. 

Masa pojedynków na gali Clout MMA 2

Prezentujemy pełną kartę walk gali Clout MMA 2. 

Main event:

 • [Boks, małe rękawice]: Denis "Bad Boy" Załęcki vs. Daniel Omielańczuk

Co-main event :

 • [K-1, małe rękawice]: Kamil Minda vs. Denis Labryga

Karta główna: 

 • [MMA]: Marcin "El Testosteron" Najman vs. Piotr "Lizak" Lizakowski
 • [MMA]: Marcin "El Testosteron" Najman vs. Adrian Cios
 • [Boks, małe rękawice]: Albert "Dragon" Sosnowski vs. Remigiusz "Remi" Gruchała
 • [MMA]: Krzysztof "Fericze" Ferenc vs. Konrad Karwat
 • [K-1]: Jérôme Le Banner vs. Dawid "Crazy" Załęcki
 • [MMA, Semi-Pro]: Toni Chaplin vs. Marcel "Gawronek" Gawroński
 • [K-1, zmodyfikowane zasady]: Rafał "Boro" Borkowski vs. 10 rywali (Krystian "Świstak" Bajor, Fabian "Banerski" Baner, Gustav Carvalho, Radosław "Radar" Kalisz, Kacper Kurek, Szymon "Lord Szymas" Patyna, Alan Sanches, Mateusz Szczypior, Marcin Szwed, Denis "Tona" Zakrzewski)

Karta wstępna:

 • [MMA]: Błażej "Skrzypas" Skrzypek vs. Mariusz "Super Mario" Sobczak
 • [K-1, małe rękawice]: Katarzyna "Laluna" Alexander vs. Agnieszka Bobek
 • [MMA]: Jakub "Japczan" Piotrowicz vs. Jakub "Holak" Krawczyk-Holak

Mateusz Pacak

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj3 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport