Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Fot. Twitter/@PremierRP
Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Fot. Twitter/@PremierRP

Kibice będą zachwyceni. Kolejne wielkie mistrzostwa dla Polski

Redakcja Redakcja Siatkówka Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
W środę podczas drugiego dnia Europejskiego Kongresu Sportu i Turystki ogłoszono, że Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej w 2027 roku odbędą się w Polsce. – Polska na świecie nazywana jest Volleylandem – wskazał minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Mistrzostwa Świata w Polsce 

Premier podkreślił w Zakopanem, że chce przekazać znakomitą wiadomość, którą - jak mówił - "zawdzięczamy przede wszystkim polskim siatkarzom, polskim siatkarkom, tym którzy powodują, że - my, Polacy - kochamy coraz bardziej siatkówkę".

– Mogę uroczyście zapowiedzieć, że Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej w 2027 roku odbędą się w Polsce – poinformował szef rządu.Jak mówił, "to znakomita wiadomość dla wszystkich fanów sportu, ale w szczególności fenomenalna postawa naszych siatkarzy, siatkarek, naszych kibiców spowodowała, że znowu uzyskaliśmy możliwość realizacji tej imprezy, która ma rangę najwyższą, rangę światową".

Udział w konferencji - oprócz wspomnianego premiera i ministra sportu i turystyki - wzięli prezes PZPS Sebastian Świderki i siatkarz Bartosz Kurek. 

– Żyje w takim kraju, gdzie moja dyscyplina jest niezwykle popularna i bardzo wspierana. Dziękuję za wsparcie i postaramy się, żeby puchar wrócił do polski – powiedział Kurek.

Wielkie turniej organizowane w Polsce

W Polsce wielkie imprezy siatkarskie organizowane są dość często. Wszystko za sprawą wspaniałej organizacji oraz zainteresowania kibiców. W przeciwieństwie do innych krajów, u nas w większości spotkań podczas wielkich imprez, trybuny wypełnione są po brzegi. 

Ostani wielki turniej w Polsce, to finał Ligi Narodów w 2023 roku. Mistrzostwa Świata Polska organizowała z kolei w 2022 roku oraz 2014. Trzykrotnie odbyły się także u nas Mistrzostwa Europy: 2013, 2017, 2021. 

MP

Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Fot. Twitter/@PremierRP

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj1 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport