źródło: PAP
źródło: PAP

Nowe wyzwanie przed Michałem Probierzem. Zakopane już na niego czeka

Redakcja Redakcja Europejski Kongres Sportu i Turystyki Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
W dniach 26-28 września ludzie świata sportu, biznesu i polityki będą dyskutować o wyzwaniach jakie stoją przed współczesnym sportem i turystyką, na poziomie krajowym i europejskim. To już druga odsłona Kongresu Sportu i Turystyki. Tym razem, podobnie jak w zeszłym roku, gościem Kongresu będzie obecny selekcjoner Reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Michał Probierz udzieli ekskluzywnego wywiadu

Michał Probierz pierwszego dnia Kongresu (26.09) odpowie na wszystkie pytania Bożydara Iwanowa, dziennikarza Polsat Sport, w ekskluzywnym wywiadzie pierwszego dnia wydarzenia. Spotkanie odbędzie się o godzinie 16:00.

 - Chciałbym pokazać go jako człowieka, bo dzisiaj na pewno trochę go boli to, że jest tak dużo słów krytyki na temat tego, że to właśnie on został selekcjonerem - powiedział Bożydar Iwanow, dziennikarz Polsatu Sport.

Powołania na najbliższe mecze w eliminacjach mistrzostw Europy z Wyspami Owczymi i Mołdawią selekcjoner Michał Probierz ogłosi 5 października, po meczach Ligi Europy i Ligi Konferencji. Być może podczas rozmowy w Zakopanem uchyli nieco rąbka tajemnicy.

Debiut nowego trenera biało-czerwonych nastąpi 12 października w wyjazdowym spotkaniu z Wyspami Owczymi w Thorshavn. Tydzień wcześniej zostaną oficjalnie podane nazwiska kadrowiczów powołanych na ten mecz, jak i na spotkanie z Mołdawią, które zaplanowano na 15 października w Warszawie. Batalia o finały Euro 2024 zakończy się konfrontacją z Czechami (17 listopada) u siebie.

Goście II Kongresu Sportu i Turystyki

Prawie 200 panelistów, 7 bloków tematycznych i blisko 60 paneli – uczestnicy drugiej edycji porozmawiają w Zakopanem o tym co aktualne i ważne. Organizatorzy zaplanowali strefę expo, gdzie wystawiać się będą wszyscy partnerzy, czy związki sportowe. Odbędą się ponadto wieczorne gale, pierwszego dnia Kongresu, tj. 26.09 - „Małopolska Gala Sportu”, drugiego dnia Kongresu, tj. 27.09 – „Gala Ambasadorów Sportu”. Uczestnictwo w Kongresie potwierdziło już wielu znamienitych gości ze świata polityki, biznesu i sportu, poza trenerem Michałem Probierzem m.in. Michał Listkiewicz, Robert Korzeniowski, Agnieszka Kobus-Zawojska, Luiza Złotkowska, Otylia Jędrzejczak, Tomasz Majewski, czy Sławomir Szmal. Organizatorzy przewidują także liczną grupę gości z zagranicy.

Europejski Kongres Sportu i Turystyki w Zakopanem to przestrzeń do debaty na najważniejsze tematy związane z krajowym i europejskim sportem. Nieprzypadkowo to właśnie Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz województwo małopolskie, wspólnie z Fundacją Gateway 4.0 są organizatorami tego wydarzenia. I także nieprzypadkowo druga edycja EKSiT również odbędzie się w zimowej stolicy Polski – Zakopanem.

Małopolska stawia na imprezy sportowe najwyższej rangi

- Małopolska od lat jest miejscem wielu ważnych wydarzeń sportowych, zarówno tych wpisanych na stałe w kalendarz światowych rozgrywek, jak i okazjonalnych o randze mistrzowskiej – mówi Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego.- Samorząd Województwa Małopolskiego wspiera te przedsięwzięcia, ponieważ służą one popularyzacji sportu, są też ważnym elementem promocji Małopolski jako regionu znakomicie przygotowanego do rozgrywania imprez sportowych najwyższej rangi. Czego najlepszym przykładem są zakończone w lipcu III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska – dodaje.

Małopolska jest świetnym miejscem do aktywnego wypoczynku oraz spędzania wolnego czasu. Można tu przemierzyć setki szlaków pieszych, rowerowych.  To też raj dla amatorów wspinaczek górskich. Przez większą część roku można uprawiać tu sporty wodne, żeglarstwo, kajakarstwo, a zimą panują tu doskonałe warunki do jazdy na nartach czy snowboardzie.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:


Salon24 jest patronem medialnym II Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem

__
Więcej o wydarzeniu
Program II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki oraz inne informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.kongres-sbn.pl

Redakcja

Fot. Trener Michał Probierz. Źródło: PAP/Leszek Szymański

Czytaj dalej:Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj3 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Sport