Przyjmujący reprezentacji Polski Tomasz Fornal. Fot. Twitter/@volleyballworld
Przyjmujący reprezentacji Polski Tomasz Fornal. Fot. Twitter/@volleyballworld

Polscy mistrzowie męczyli się w Chinach. O zwycięstwie zdecydował tie-break

Redakcja Redakcja Siatkówka Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
Reprezentacja Polski po dość długim wyrównanym meczu pokonała Belgię 3:2 w pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. W niedzielę drużyna Nikoli Grbica zmierzy się z Bułgarią.

Ciężki początek spotkania 

Polscy siatkarze pokonali w chińskim Xi'an Belgię 3:2 (23:25, 25:20, 25:16, 21:25, 17:15) w swoim pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Podopieczni Nikoli Grbicia przed spotkaniem byli faworytami, tym bardziej, że na ostatnich mistrzostwach Europy pokonali Belgów w 1/8 3:1. 

Mecz w Xi'an nie rozpoczął się jednak po myśli reprezentantów Polski. Pierwszy set padł łupem Belgów, a po stronie Biało-Czerwonych źle funkcjonował atak. Jednak od drugiego seta Polacy wrócili na właściwe tory i objęli prowadzenie w spotkaniu 2:1. W czwartym secie mając komfortową przewagę, Polacy utknęli w niewygodnym ustawieniu, co wykorzystali Belgowie i doprowadzili do piątej partii.


Polacy wymęczyli zwycięstwo z Belgami 

W tie-breaku rywalizacja toczyła się punkt za punkt, ale to Belgowie cały czas prowadzili i mieli nawet piłki meczowe. Wówczas odpalił nasz blok, najpierw Bartłomiej Bołądź dał naszej drużynie pierwszą szansę na zwycięstwo w całym spotkaniu, a później po bloku Aleksandra Śliwki polska ekipa sięgnęła po upragnione zwycięstwo.

We wcześniejszych spotkaniach "polskiej" grupy Argentyna pokonała Meksyk 3:0 (25:20, 25:17, 25:19), a Holandia przegrała z Kanadą 2:3 (21:25, 25:23, 26:24, 18:25, 12:15). Na zakończenie pierwszego dnia rywalizacji Chiny zmierzą się z Bułgarią. 

W niedzielę drużyna Nikoli Grbica zmierzy się z Bułgarią, a w poniedziałek czeka ich dzień przerwy. 

Walka o Igrzyska Olimpijskie 

Polaków czeka siedem spotkań w Chinach. Po Belgach zmierzą się z Bułgarią, z którą wygrali w rozgrywkach Ligi Nardów 3:2, a później ich rywalami będą kolejno: Kanada, Meksyk, Argentyna, Holandia i Chiny. 

Biało-czerwoni na turniej w chińskim Xi'an nieco osłabieni, bowiem z powodu kontuzji biodra sezon kadrowy zakończył już kapitan Bartosz Kurek. W Xi’an zastąpił go Bartłomiej Bołądź. To jedyna zmiana, której dokonał trener Grbic w porównaniu do mistrzostw Europy. W ekipie ponownie zabraknie także środkowego Mateusza Bieńka, który wciąż wraca do zdrowia po urazie stopy, którego doznał w turnieju finałowym Ligi Narodów.

Kwalifikacje olimpijskie zakończą się 8 października.

Skład reprezentacji Polski na turniej w Xi'an:

rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz;

środkowi: Norbert Huber, Karol Kłos, Jakub Kochanowski;

atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartłomiej Bołądź;

przyjmujący: Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk;

libero: Paweł Zatorski, Jakub Popiwczak.

MP

Przyjmujący reprezentacji Polski Tomasz Fornal. Fot. Twitter/@volleyballworld

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj4 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport