źródło: Pixabay.com
źródło: Pixabay.com

Niedoszły niemiecki policjant wpadł w furię. Hitlerowskie pozdrowienia i bijatyka

Redakcja Redakcja Niemcy Obserwuj temat Obserwuj notkę 23
Student szkoły policyjnej w Rothenburgu (koło Zgorzelca) chyba bardzo się przejął nadchodzącą promocją na stopień komisarza. Podczas imprezy w Dreźnie 22-latek wpadł w szał: ukradł drinki gościom w barze, salutował jak hitlerowiec oraz ugryzł interweniującego policjanta.

Skandal na imprezie przyszłych policjantów. Awantura i nazistowskie saluty

O sprawie donosi niemiecki portal dziennika „Bild”. Niemiecki serwis ustalił, powołując się na informacje z lokalnej policji, że incydent miał miejsce w jednym z barów w Dreźnie.

- 22-latek kilkukrotnie wykonał tam gest nazistowskiego pozdrowienia. Ponadto ukradł drinki innym gościom i uciekł z nimi z baru - przekazał dziennikarzom rzecznik drezdeńskiej policji Marko Laske.

Ale to dopiero początek wybryków niedoszłego policjanta. Po pojawieniu się na miejscu funkcjonariuszy doszło do kolejnych gorszących scen. Student akademii policyjnej pogryzł jednego z interweniujących mundurowych! Po zatrzymaniu agresora okazało się, że jest on kompletnie pijany. Miał 1,1 promila alkoholu we krwi.


Koniec kariery adepta. Może zostać zwolniony

Rektor uczelni Dirk Benkendorff wszczął już postępowanie dyscyplinarne przeciwko kandydatowi na komisarza. - Zachowanie tego studenta mojej uczelni jest w żaden sposób nie do przyjęcia - podkreślił.

"Bild" zaznaczył kąśliwie, że "kariera aspirującego policjanta prawdopodobnie zakończy się, zanim tak naprawdę się zacznie". Dziennik zwraca uwagę, że adepci szkół przygotowujących adeptów do działania w służbach są formalnie zatrudnieni w służbie cywilnej. Można ich zwolnić w dowolnym momencie.

Chuligan w październiku zostałby komisarzem w policji. Wszystko wskazuje na to, że po tym wybryku jego szansę na promocję są bliskie zeru.

22-latkowi grozi kara za kradzież i prawicowy ekstremizm

Konsekwencje zawodowe to nie wszystko. Za swoje wybryki krewki 22-latek może stanąć przed sądem. Policja z Drezna podejrzewa go o prawicowy ekstremizm (jakiekolwiek publiczne nawiązywanie do III Rzeszy w Niemczech jest surowo wzbronione), kradzież i zaatakowanie interweniującego policjanta.

MB

Źródło zdjęcia: Funkcjonariusze niemieckiej policji. Fot. Pixabay.com

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka