Jakub Banaś dwójką Konfederacji w Warszawie. Fot. PAP/Salonb24.pl/Canva
Jakub Banaś dwójką Konfederacji w Warszawie. Fot. PAP/Salonb24.pl/Canva

Potwierdziły się informacje Salon24.pl. Jakub Banaś dwójką Konfederacji w Warszawie

Redakcja Redakcja Konfederacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 86
Na konferencji prasowej w środę w Warszawie Sławomir Mentzen ogłosił, że będzie jedynką na listach wyborczych Konfederacji w Warszawie. Dwójka to Jakub Banaś, syn szefa NIK Mariana Banasia. Tym samym potwierdziły się informacje Salon24.pl.

Jakub Banaś dwójką Konfederacji w Warszawie

Sławomir Mentzen ogłosił, że będzie jedynką w Warszawie, a Jakub Banaś dwójką. Lider Konfederacji na początku solennie zapewnił, że jego partia nie stworzy koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. Później odmówił odpowiedzi na pytanie dziennikarza TVN24, czy Konfederacja zamierza wciąż głosić radykalnie prawicowe treści, by czy w ramach sporu z Platformą poprzestanie na sprawach gospodarczych.

—  Nie jesteśmy zainteresowani żadną koalicją z PiS-em. Nie będą nas przekupywać, nie będą nas zastraszać. Nie idziemy w ogóle w tym kierunku. Idziemy do wyborów po to, żeby zakończyć rządy PiS-u, a nie żeby je przedłużać — powiedział lider Konfederacji.

O decyzjach Konfederacji dotyczących dobrego miejsca Jakuba Banasia na liście wyborczej Konfederacji w Warszawie Salon24.pl pisał jako pierwszy.


Trzy cele Jakuba Banasia

Jakub Banaś mówił, że przyświecają mu trzy cele, żeby kandydować. Pierwsze to ustawa Wilczka 2.0, czyli uproszczona ustawa o działalności gospodarczej, żeby odchudzić państwo. – Po to, żeby państwo było silne, sprawne i efektywne. Żeby to było państwo minimum, które działa dobrze oraz buduje i chroni to, co naprawdę istotne, czyli wolny rynek – mówił Banaś.

— Drugi, to jak Sławek wspomniał, to rozliczanie PiSu. Bo to formacja, która kradnie, korumpuje i kłamie i to na skalę przemysłową. 

– Trzeci istotny postulat dotyczy właśnie NIK – opowiadał syn prezesa NIK.

Banaś: NIK potrzebuje pionu prokuratorskiego

Jakub Banaś mówił, że NIK przez ostatnie trzy lata pokazywała "wszystkie patologie PiS". Zaznaczył jednak, że Izba potrzebuje konkretnego narzędzia, żeby miała rzeczywisty wpływ na system.

– Tym narzędziem powinny być uprawnienia prokuratorskie, na podobnej zasadzie jak ma Instytut Pamięci Narodowej – mówił Banaś.

Kowaliński - trójka na liście wyborczej Konfederacji w Warszawie 

Trójką na listach wyborczych Konfederacji w Warszawie będzie Aleksander Kowaliński, prezes Ruchu Narodowego w Warszawie.

– Nie mogę stać bezczynnie gdy widzę, co PiS robi z Polską, ale nie mogę też stać bezczynnie gdy widzę co Platforma Obywatelska robi z Warszawą. Czas z tym skończyć – mówił Kowaliński.


KW

Jakub Banaś dwójką Konfederacji w Warszawie. Fot. PAP/Salonb24.pl/Canva

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka