Mbappe bliżej odejścia z PSG jak nigdy dotąd. Szejkowie wycenili gwiazdę

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
PSG przekazało przez pośredników Realowi Madryt, że Kylian Mbappe jest na sprzedaż za 225-250 mln euro - informuje hiszpańska "Marca". W transakcję włączona jest matka napastnika, Fayza Lamari. Jeden z najlepszych piłkarzy świata odrzucił ofertę z Al-Hilal, która opiewała na 700 mln euro za rok gry w Arabii Saudyjskiej.

Hiszpańskie i francuskie media są zgodne: Kylian Mbappe nigdy nie był tak blisko transferu do Realu Madryt, jak dzisiaj. Numer 9 w szatni "Królewskich" wciąż jest nieobsadzony. Prezes wicemistrza Hiszpanii kilka dni temu w rozmowie z kibicami powiedział, że "jest spokojny" w kontekście transferowej bomby. Dokładnie to samo mówił latem 2000 roku, gdy niespodziewanie ściągnął na Santiago Bernabeu Luisa Figo, kapitana FC Barcelony.  


Mbappe wyceniony przez PSG

Mbappe został odsunięty przez PSG z tournee w Japonii. Nie ma go też w najnowszych spotach reklamowych paryskiego klubu. Władze Paryżan są przekonane, że Mbappe jest dogadany z Realem Madryt w kwestii odejścia, dlatego nałożyli na gracza karę. Za rok kończy mu się kontrakt, dlatego szejkowie z Kataru chcą go sprzedać natychmiast. Od stycznia 2024 r. Mbappe będzie mógł negocjować z każdym klubem i odejść za darmo. Jeśli pozostanie w PSG, prawdopodobnie spędzi pół roku na trybunach. 

Real Madryt poznał już cenę za Mbappe - to 250 mln euro. Informację do sternika "Królewskich" podała matka piłkarza, prawniczka Fayza Lamari, reprezentująca jego interesy. Real najchętniej nie płaciłby ani eurocenta - bo od 2021 roku składał zapytania i oferty o piłkarza, których PSG nie chciało nawet słuchać. "Marca" twierdzi, że 250 mln euro nie wchodzi w grę. Real najchętniej obniżyłby cenę o 100 mln euro, ale najpierw czeka na oficjalny kontakt ze strony Mbappe, jak i PSG.  


Miliony z Arabii 

Kilka dni temu do Paryża udali się wysłannicy Al-Hilal, próbując przekonać gwiazdora do przyjęcia astronomicznej propozycji - 300 mln euro dla PSG i 700 mln dla napastnika za rok gry w Arabii. Po tym czasie Mbappe miałby możliwość odejścia za darmo do Realu Madryt, jednak atakujący nie przyjął tej oferty.  


Fot. Kylian Mbappe/Twitter

GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Sport