na zdjęciu: Prezes PZPN Cezary Kulesza podczas treningu piłkarskiej reprezentacji Polski. fot. Leszek Szymański/PAP
na zdjęciu: Prezes PZPN Cezary Kulesza podczas treningu piłkarskiej reprezentacji Polski. fot. Leszek Szymański/PAP

Wyszedł na jaw kolejny skandal z PZPN. Umowa już leżała na stole

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 9
W Polskim Związku Piłki Nożnej afera goni aferę. Nie ma ostatnio tygodnia bez kolejnych doniesień o skandalicznych relacjach zarządu PZPN ze skorumpowanymi działaczami czy wątpliwych relacjach biznesowych. We wtorek serwis frontstory.pl ujawnił, że prezes PZPN Cezary Kulesza chciał podpisać umowę sponsorską z firmą, której wiceprezes mierzy się zarzutami o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Katastrofa wizerunkowa PZPN

Jak informowaliśmy niedawno, Mirosław Stasiak to prawomocnie skazany za korupcję były działacz piłkarski powiązany m.in. z Ceramiką Opoczno. Został on zdyskwalifikowany przez PZPN do 2026 roku. Dziennikarz Szymon Jadczak ujawnił, że mężczyzna znalazł się na pokładzie samolotu PZPN lecącego do Mołdawii. W sieci pojawiły się też nagrania, na których Stasiak podśpiewywał wśród zaproszonych gości "zizu zizi zuza".

Po wycieku nagrania do sieci wybuchł wielki skandal. Po kilku dniach milczenia PZPN wydał niejasny komunikat, z którego wynikało, że aferzysta został zaproszony na mecz przez jednego ze sponsorów, ale nazwy firmy nie wymieniono.

Ostatecznie do całego zamieszania przyznała się oficjalnie firma świadcząca usługi ubezpieczeniowe, Inszury.pl. - Ubolewamy nad zaistniałą sytuacją - przeczytaliśmy w oświadczeniu spółki.

PZPN chciał kontraktu z firmą, której wiceszef jest oskarżony o udział w gangu

We wtorek na jaw wyszedł kolejny skandal. Dziennikarze serwisu frontstory.pl Mariusz Sepioło i Konrad Szczygieł ustalili, że Cezary Kulesza planował podpisać umowę sponsorską z firmą Kuchnia Vikinga, której wiceprezes Paweł F. jest oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Prokuratura twierdzi, że gang, do którego należał "Reptle" (pseudonim Pawła F. - red.) zajmował się sutenerstwem i porwaniami oraz organizował brutalne ustawki kiboli, do których rekrutowano skinów z Białegostoku.

"Kuchnia Vikinga chciała reklamować się przy pomocy piłkarskiej reprezentacji Polski. Jej przedstawiciele spotkali się w tej sprawie z Szymonem Sikorskim, szefem Publicon Sport, która zajmuje się marketingową obsługą PZPN. Prezentacja Kuchni Vikinga jako nowego sponsora miała się odbyć 7 września, podczas meczu Polski z Wyspami Owczymi" - czytamy na portalu.

Koniec końców umowa nie została podpisana, a na przeszkodzie miały stanąć "względy finansowe", ale firma i tak będzie się reklamować w polskiej piłce. Sponsoring obejmie takie kluby piłkarskie jak Wisła Kraków, Jagiellonia Białystok i Arka Gdynia.


na zdjęciu: Prezes PZPN Cezary Kulesza podczas treningu piłkarskiej reprezentacji Polski. fot. Leszek Szymański/PAP

SW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport