źródło: Pixabay.com
źródło: Pixabay.com

Skandaliczne zachowanie Rosjan. Zrobili to w tureckim kurorcie

Redakcja Redakcja Turystyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 32
Turcja to jeden z niewielu krajów, który chętnie przyjmuje rosyjskich turystów po wybuchu wojny na Ukrainie.

Skandal w tureckim hotelu. Rosjanie narozrabiali

O sprawie donosi profil Nexta na swoim Twitterze.

"Normalna sytuacja" - tak białoruski portal podsumował film z hotelu w tureckiej Antalyi. Obsługa 5-gwiazdkowego hotelu przyłapała swoich "gości" na wyjątkowo grubiańskim zachowaniu.

Rosjanie nanieśli do swojego pokoju w sumie... 35 kilo produktów spożywczych i kosmetyków. Na nagraniu, udostępnionym w sieci, widzimy m.in. świeże produkty spożywcze, herbatę, cukier w saszetkach i hotelowe kosmetyki. Towary zostały poupychane w pokojową lodówkę i torby należące do klientów obiektu. Czy Rosjanie chcieli "przemycić" swój łup z powrotem do kraju? Tego autorzy nagrania nie wyjaśniają.


Turcja kusi Rosjan. Kilka milionów turystów z kraju Putina

Portal o2.pl przypomina, że po wprowadzeniu sankcji na Rosjan - w związku z inwazją na Ukrainę - Turcja stała się ich ulubionym kierunkiem turystycznym.

Z danych Rosyjskiego Związku Przemysłu Turystycznego wynika, że latem 2023 roku z wycieczek zorganizowanych skorzysta co najmniej 5-6 mln Rosjan, z czego większość postawi właśnie na kierunek turecki. Turyści z tego kraju najchętniej wybierają właśnie region Antalyi.


Polacy też uwielbiają turecki kierunek 

Polacy również kochają Turcję. Dla naszych rodaków jest to jeden z najbardziej lubianych wakacyjnych kierunków. Od stycznia do końca października Turcja gościła 1,1 miliona polskich turystów - ogłosił radca ds. kultury i informacji przy Ambasadzie Turcji Umut Aksungur, cytowany przez "Rzeczpospolitą". To o 64 procent lepszy wynik niż w 2021 roku i o 29,5 procent lepszy niż w 2019 roku.

Czemu Polacy pokochali tureckie plaże? Niskie ceny, pewna pogoda, dużo atrakcji i smaczne jedzenie skutecznie skusiły naszych rodaków do odwiedzenia Azji Mniejszej.

MB

Źródło zdjęcia: Śmieci na plaży w kurorcie turystycznym. Fot. Pixabay.com

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo