źródło: Facebook
źródło: Facebook

Sądne dni dla Trzeciej Drogi. Budka ostrzega opozycję przed katastrofą

Redakcja Redakcja Polska 2050 Obserwuj temat Obserwuj notkę 23
Politycy KO mają nadzieję, że Trzeciej Drodze uda się stworzyć wspólną listę w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Borys Budka ostrzegł przed konsekwencjami rozpadu koalicji PSL-Polska 2050. Jego zdaniem, zaszkodzi on całej opozycji. Tymczasem Paulina Hennig-Kloska z partii Szymona Hołowni odgraża się, że jej ugrupowanie przygotowuje się do samodzielnego startu. Przyszłość Trzeciej Drogi ma być znana do piątku.

Bory Budka ostrzega. "To byłoby nieodpowiedzialne"

Szef sejmowego klubu Koalicji Obywatelskiej odniósł się do medialnych plotek o rozpadzie koalicji PSL-Polska 2050. Między władzami obu formacji w ostatnim czasie miało dochodzić do zgrzytów. Oba ugrupowania mają rozważać nawet samodzielny start w wyborach.

- Trzymam kciuki za PSL i Polskę 2050 Szymona Hołowni, bo wybrali swoją Trzecią Drogę. Nie wyobrażam sobie, by po kilku miesiącach mogło dojść do rozpadu tej koalicji, to byłoby bardzo nieodpowiedzialne, groziłoby możliwością utraty głosów wyborców opozycyjnych - powiedział w Radiu Zet szef klubu KO Borys Budka.

Budka w środę zapytany został m.in. o to, czy - według niego - do października będzie istniała koalicja Trzecia Droga. - Mocno trzymam kciuki za nasze koleżanki i kolegów z PSL i ruchu Szymona Hołowni, bo wybrali swoją Trzecią Drogę. Proponowaliśmy inne rozwiązanie, wspólną szeroką listę opozycji. Szanujemy ich wybór - powiedział Budka.

Jak mówił, "to są odpowiedzialni politycy" i "nie wyobraża sobie, żeby po kilku miesiącach wspólnej pracy nagle mogło dojść do rozpadu, rozstania".

- Byłoby to bardzo nieodpowiedzialne, bo groziłoby to przede wszystkim możliwością utraty głosów wyborców opozycyjnych - zauważył poseł KO.

KO dogada się z PSL? Budka nabiera wody w usta

Parlamentarzysta dopytany, czy "otwierałoby to drogę do rozmów z chociażby PSL", odparł: "Tutaj będzie kalendarz wyborczy, ja wierzę w to i mocno trzymam kciuki za to, żeby ta odpowiedzialność wzięła górę nad jakimiś innymi nieznanymi mi ewentualnie powodami".

- Widzę, że ludowcy bardzo starają się wciągać w orbitę Trzeciej Drogi ludzi, którzy mogą poszerzyć ten elektorat. Rozumiem prezesa (PSL Władysława) Kosiniaka-Kamysza, że w jakiś sposób chce odbijać polską wieś.(…) Rozumiem te działanie, nie nam to oceniać - stwierdził. Według niego "jeżeli doszłoby do jakiegoś rozłamu, byłby to zły sygnał".


Wiceszefowa Polski 2050: Kwestia koalicji wyjaśni się do piątku

Oliwy do ognia w sprawie porozumienia Polski 2050 z PSL dolała wiceszefowa ugrupowania posłanka Paulina Hennig-Kloska. Posłanka udzieliła wywiadu telewizji Polsat News, w którym wyjawiła, że... partia Szymona Hołowni szykuje się do samodzielnego startu w jesiennych wyborów do Sejmu.

- Kwestia koalicji z PSL w ramach Trzeciej Drogi wyjaśni się do piątku - powiedziała parlamentarzystka.

MB

Źródło zdjęcia: Poseł PO Borys Budka. Fot. Facebook.com/Borys Budka

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka