Polska Policja. Fot. PAP
Polska Policja. Fot. PAP

Wiktoria z Sosnowca może mówić o szczęściu. Poważny zarzut dla jej „znajomego”

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 34
Zarzut uprowadzenia małoletniego usłyszał we wtorek mężczyzna zatrzymany w śledztwie dot. sprawy 11-latki z Sosnowca - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu prok. Waldemar Łubniewski.

Zarzut uprowadzenia dla "znajomego" Wiktorii z Sosnowca

Jak powiedział prok. Łubniewski, we wtorek rano w sosnowieckiej prokuraturze rozpoczęły się czynności z udziałem zatrzymanego mężczyzny. Mężczyzna usłyszał już zarzut uprowadzenia lub zatrzymania małoletniego albo osoby nieporadnej, następnie kontynuowane ma być jego przesłuchanie.


Zgodnie z postawionym zarzutem z art. 211. Kodeksu karnego, kto, wbrew woli osoby powołanej do opieki lub nadzoru, uprowadza lub zatrzymuje małoletniego poniżej lat 15 albo osobę nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Małoletnia Wiktoria z Sosnowca. Child Alert pomógł bardzo szybko

Poszukiwana od sobotniego wieczora 11-latka z Sosnowca, wobec której w niedzielę po południu policja wszczęła procedurę Child Alert, została odnaleziona w poniedziałek rano. Policja potwierdziła, że dziewczynka nie ma obrażeń, jednak zastrzegła, że ze względu na jej dobro nie informuje o okolicznościach odnalezienia.

Śledztwo ws. uprowadzenia małoletniej z okolic miejsca zamieszkania oraz pozbawienia jej wolności zostało wszczęte w niedzielę, jeszcze przed wydaniem Child Alert. Prokuratorzy z sosnowieckiej prokuratury - wspólnie z policją – prowadzili czynności zmierzające do odnalezienia dziewczynki.


Dziewczynka była cała i zdrowa

W niedzielę policja wydała Child Alert w sprawie poszukiwań zaginionej od sobotniego wieczora Wiktorii z Sosnowca, która wyszła wieczorem z domu i następnie nie kontaktowała się z rodziną a jej telefon był nieaktywny. W nocy z niedzieli na poniedziałek w sieci pojawiały się doniesienia nt. prowadzonych poszukiwań terenowych.

Child Alert został odwołany w poniedziałek rano. Jak relacjonowali policjanci, dziewczynka była cała i zdrowa. Do sprawy został zatrzymany mężczyzna.

KW

Źródło zdjęcia: Polska Policja. Fot. PAP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo